Menu

Vücut şekline göre nasıl güzel giyinilir


Binbir türlü insan çeşidi var.Kısa boylu,şişman ,göbekli ,basenlii vs…Önemli olan bu kusurlarla kendmizi kabul etmek olsada kusurlarımızı kapatmanın yolu tabikide var;)

Kısa boyluysanız ve vücudunuzun üst kısmını uzun göstermek istiyorsanız düşük belli pantolonlar tercih etmelisiniz.Bacaklarınızı zayıf göstermek için ise yüksek belli ve düz pantolonlar seçmelisiniz.Elbise tarzı birşey giyinecekseniz düz ve tek renk elbiseler tercih etmelisiniz.Çünkü bu tarz elbiseler silueti daha uzun gösterir.

Şişmansanız pantolon seçiminizi dökümlü kumaşlardan yana kullanmalısınız.Bedeninizi saran aşırı dekolteli giysilerden ve kemerlerden uzak durmalısınız.Kıyafetlerinizde oldukça koyu renkleri ve düz boyuna çizgili kumaşları tercih etmelisiniz.

Kalçalarınızla sorun yaşıyorsanız pantolonlarınızı dökümlü kumaştan seçmelisiniz.Koyu ve tek renk kıyafetlerde kalçalarınızı olduğundan ince gösterecektir.Kalçalarınız kilolu bedeniniz zayıf ise dikkati bedeninize çekmeli ve mümkün olduğunca geometrik şekilli bol renkli dekolteli kıyafetler giymelisiniz.

Omuzlarınız kareyse asimetrik omuz dekolteli veya kolsuz kıyafetler seçin.Omuzlarınız yuvarlaksa, ince askılı giysiler sizin için idealdir.Omuzlarınız düşük ve darsa, reglan kollu kıyafetler giymeyin. Omuz başlarını ortaya çıkaran, derin kol oyuğu olan giysiler omuzları daha geniş gösterir.

Boynunuz uzunsa, her tarzı uygulayabilirsiniz. Özellikle, yuvarlak açılmış dekolteler ve boyna bağlanmış küçük bir fular çok hoş duracaktır. Boynunuz kısaysa, “V” yakalı bluzlar veya “V” açılmış dekolteler tercih edin boynunuz daha uzun görünecektir. Fular kullanmamaya çalışın boynunuzu iyice kısaltıp omuzlarınıza gömülmüş gibi gösterir. Bunun yerine omuzlarınıza bir şal alın böylece “V” dekolteniz de kapanmamış olacaktır.
Son 50 Yorum
  1. esranur
  2. deniz
  3. Buse Daniel
  4. Naz Aydın
  5. O'zan Kurt

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.