Menu

TÜRK TELEKOM TELEFON REHBERİ ile bilinmeyen numara öğrenme


turk-telekom-1

Türkiye’nin köklü ve en bilindik telekomünikasyon firmalarından biri olan Türk Telekom, kullanıcılarına çoğu alanda eksiksiz hizmet sunabilmek adına pek çok çalışmada bulunmuş ve bu çalışmalardan bir tanesi de bilinmeyen numaraların sorgulanarak bulunması hizmeti olmuştur.

Öncelikle kendi kayıtları içerisinde yer alan şahıs telefonlarını, ev telefonlarını ya da şirket telefonlarını kolayca sorgulayabilme imkanı sağlayan Türk Telekom; 444’le başlayan firma numaralarına ulaşma imkanı, “Sarı Sayfalar”da yer alan firmaların özel telefon numaralarına ulaşma imkanı, “Beyaz Sayfalar”da yer alan adres bilgileriyle birlikte ev telefonlarına ulaşma imkanı ve bir şehirden başka bir şehir aranırken hangi alan kodunun kullanılması gerektiği bilgisine ulaşma imkanı sağlamaktadır.

turk-telekom-2

Günümüzde en sık olarak cep telefonu sorgulamaları yapıldığından ötürü bu servis üzerinde daha yoğun çalışmalar yapan Türk Telekom; en çok kullanılan GSM operatörleri olan Turkcell, Vodafone ve Avea(artık bu marka da Türk Telekom olarak anılmaktadır) gibi operatörlere ait olan hatların bilgilerini de kullanıcılar izin verdiği müddetçe kayıt altına almaktadır.

Bu sorgulamaların yapılabilmesi için Türk Telekom üzerinden numara öğrenmek adına Turkcell numaraları için 11832’yi, Vodafone numaraları için 11842’yi, Avea/Türk Telekom numaraları için ise 11855’i aramak gerekmektedir. Bu aramalar imkanlara göre evdeki sabit telefondan veya bireysel cep telefonundan yapılabilmektedir.

Telefonla bu aramayı yapmak istemeyen bireyler için bir başka seçenek ise, Türk Telekom’un kendi sitesine girerek oradaki numara sorgulama alanından gerekli bilgiler doldurularak bilinmeyen numarayı öğrenme imkanı bulunmaktadır.
Son 50 Yorum
 1. Seda
 2. volkan kara
 3. Yusuf Günaydın
 4. sinan
 5. aslı
 6. enis
 7. ZÜLFİKARÖZER
 8. aslı
 9. aslı
 10. ceren
 11. ceren
 12. kerem
 13. ayşe
 14. mustafa
 15. betül
 16. filiz
 17. giliz
 18. aeg
 19. umut
 20. ümit
 21. fatma
 22. ismail
 23. kaan
 24. bahar
 25. bahar
 26. emine
 27. seda
 28. okan yildiz
 29. mehmet
 30. mustafa gülten
 31. Gürkan özdemir
 32. fevzi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.