Menu

Trafik kazasında ölen 7 ünlü


tarfik kazasında ölenler

Trafik kazalarında ölen binlerce insan var. Yapılan araştırmalar da  trafik kazalarının dünyada ölümlerde 1. sırada olduğu ortaya çıkmıştır. Çok genç yaşta trafik kazasında hayatını kaybeden dünyaca meşhur pek çok film artisti ve şarkıcıyı saygıyla anıyoruz. Trafik kurallarına uymanın hayat kurtaracağını da unutmamalıyız. İşte, trafik kazalarında hayatını kaybeden 7 ünlü kişi ;

james dean


James Dean ; Henüz öldüğünde 24 yaşında olan yıldız, pek çok filmle kendinden çok bahsettirmiştir. İlk oynadığı rol ile Oskar’a adaylığı bile konulan yıldız 1955 yılında kendi arabası ile yaptığı kazada hayatını kaybetmiştir. Devlerin aşkı, Asi gençlik en önemli filmleridir.

grace kelly


Grace Kelly ; Ünlü film artisti Monoco prensi ile evlenerek sinemayı bırakmıştır. Güzelliği ile bir efsane olan yıldız, kızı ile geçirdiği araba kazasında Monoco’da 1982 yılında hayatını kaybetmiştir.

diana


Lady Diana ; Galler Prensesi Diana, 1997 yılında sevgilisi Dodi El-Fayet ile Fransa’da bir araba kazasında hayatını kaybetmiştir. Bu araba kazasının bir süikast olduğu söylense de paparazzilerin arabayı sıkıştırması ile oluşan bir trafik kazası olarak tarihe geçmiştir.

kerim tekin


Kerim Tekin ; 1998 yılında Afyon’un Sandıklı ilçesinde konser dönüşü trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Kerim Tekin’in kazasında, hatası yoktur. İki tanker birbirine çarpıp onun arabasını altına almıştır. Öldüğünde daha 23 yaşında olan sanatçı, pek çok eserde bırakmıştır.

metin oktay


Metin Oktay ; 1991 yılında Boğaziçi Köprüsünde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir. Galatasaray spor kulübünün efsane futbolcusudur.

uzay heparı


Uzay Heparı ; 1994 yılında Etilerde Demet Akbağ’ın arabasına çarparak 11 gün bitkisel hayatta kalmış ve vefat etmiştir. Ünlü müzik adamı, yaptığı beste ve aranjmanlar ile halen hakkında konuşulan bir isimdir.

barış akarsu


Barış Akarsu ; 2007 yılında Bodrum’da yaptığı trafik kazasında hayatını kaybetmiştir. Ünlü Tv ve rock müzik adamıdır. Öldüğünde, daha henüz 28 yaşındaydı.
Son 50 Yorum
  1. nazmitekiner
  2. s3rseri

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.