Menu

Süet ayakkabı nasıl temizlenir


Süet ayakkabılar nasıl temizlenir

Hiçbir mantıklı neden olmamasına rağmen insanlar, iş süet ayakkabıları temizlemeye gelince aşırı endişelenirler. Sadece birkaç noktaya dikkat ederek ne kadar kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız.
Eğer tamamen ıslanma veya çamura bulaşma gibi bir durum oluştuysa öncelikle ayakkabılarınızın kurumasına izin verin. Daha sonra temiz bir havlu veya süet fırçasıyla ayakkabınızın her yerini temizleyin. Havlu veya süet fırçasını tek bir yöne doğru kullanmanız önemlidir. Bu işinizi kolaylaştırmakla kalmayacak; kirden de kurtulmanızı sağlayacaktır. Fırçalama/temizleme aşamasından sonra herhangi bir nokta kaldıysa bunların üzerinden süet silgisi ile geçin.

Su izlerini yoketmeye çalışıyorsanız, nemli bir bez parçası ile tüm ayakkabıyı ıslatın, fazla suyu sünger yardımıyla alın. Şekillerini koruyabilmeleri için ayakkabılarınızın içine bir ayakkabı çekeceği, beyaz kağıt mendil veya boş kağıtla doldurduktan sonra, güneş ışığı veya doğrudan ısı görmeyeceği bir yerde kendi halinde kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra bir süet fırçası yardımıyla tek bir yöne doğru fırçalayın. Temizleme işleminden sonra süet ayakkabılarınızı korumak için süet koruyucu uygulamayı ihmal etmeyin.
One Response
  1. Ayşe

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.