Menu

Sri Lanka’ya nasıl gidilir ve nerede kalınır


sri lanka baş

Sri Lanka, Hint Okyanusunda, Hindistan’ın güneydoğu ucunda bulunan ve doğal güzelliği ile tanınan bir ada ülkesidir.

Peki, Sri Lanka’ya nasıl gidilir ve nerede kalınır? Ne yenir? İşte liste ;

sri lanka1


Sri Lanka turizm gelirlerini arttırmak için son yıllarda vize uygulamasını kaldırmıştır. Bu nedenle ülkeye giriş yaptığınızda basit bir damga vurulur. Nasıl gidilir derseniz ne yazik ki THY’nın Sri Lanka uçuşu yoktur. Özellikle arap ülkelerinin hava yolları çok ucuza uçmaktadır. Kuveyt, Katar, Gulf Air, Suudi Arabistan hava yolları tercih edilebilir. Singapur ve Malezya aktarmalı uçuş ayarlanabilir. Bilet fiyatları çok değişken olduğundan sürekli internetten takip etmek gereklidir.

sri lanka2


Sri Lanka’da misafirevleri ve oteller vardır.  Misafirevleri içinde kendi banyosu olan küçük odalardır. Yaklaşık 10 dolar ile başlar. Fakat siz mutlaka pazarlığınızı yapın. Yemek konusunda ise rahat olun çünkü çok ucuzdur. 20 cent ila 5 dolar arasında doyurucu yemek yiyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken şey, lokantaların erken kapanmasıdır.  Sri Lanka’da sezon Ağustos ve Aralık arası yağmurludur. Ona göre tatilinizi planlayın.

sri lanka3


Sri Lanka’da gezilecek yerler ;  Başkent Colombo’da bol miktarda Budist tapınağı vardır. Seylan çayının yetiştiği yemyeşil doğa harikası tarlalar gezilebilir. Ayrıca ülkede 2 bin civarında fil yaşamaktadır. Fil ile gezi yapılabilir. Bentota, tropik bir cennettir. Hint okyanusunda yemyeşil ağaçları ile muhteşem plajları vardır. Bu noktada olan lüks otellerde konaklama yapılabilir. Ayrıca burada safariye çıkılır. Cam tekneler ile okyanus altı güzellikleri seyredilebilir.

sri lanka4


Genelde uçakla Kolombo’ya inilir. Kandy, Nuwara Eliya ve Galle mutlaka gezilmesi gereken yerler. Her noktaya koyulan otobüs seferleri ile gidebilirsiniz. Özel araç kiralarsanız 50-70 dolar arası benzin dahil gezebilirsiniz. Arzu edilirse tren ulaşım için kullanılabilir. Otobüs ve tren seferleri çok yavaş olduğundan zamanınız yoksa araç kiralama yapılması önerilir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.