Menu

Seyhan Soylu kimdir


serhan-soylu-kimdir

Seyhan Soylu / Menajer

1973 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Seyhan Soylu, “Sisi” lakabını kullanan ve sanat camiasında oldukça ünlü olan bir transeksüeldir. Oldukça ünlü isimlerin menajerliğini yapan kişi olan Seyhan Soylu’nun, cinsel yönelimi hayatını etkilememiş aksine tavırları ve sıcakkanlılığı herkes tarafından oldukça beğenilmiştir.

Sisi’nin ailesine dair bilgiler annesiyle alakalıdır. Annesinin bir dönem öğretmenlik mesleğiyle uğraştığı, sonrasında mesleğini bırakarak dansözlük yaptığı söylenmektedir. Aynı zamanda siyasetin de oldukça içinde olan bu hanımefendi, CHP’nin eski üyelerinden biridir.

Sisi de tıpkı annesi gibi siyaset dünyasından uzak kalmamış, 2007 yılında yapılan genel seçimlerde DSP partisinin kendisine yapmış olduğu “insancıl” siyasi teklifler ve iyi yaklaşımlar sonucunda bu partiden milletvekili aday adayı olmaya karar kılmıştır.

Kendisine meslek olarak da polisliği seçmiş olan Seyhan Soylu, cinsel yöneliminden kaynaklı çıkan anlaşmazlıklardan ötürü polislik mesleğinden men edilmiştir. Ancak Sisi, bu baskılar karşısında yılmamış ve kendisine bir şekilde camia içerisinde yer bulabilmek adına pek çok medya kuruluşunda iş bulmuş ve yerini edinmiştir. Oldukça güvenilir ve başarılı noktalara geldikten sonra günümüz sanat dünyasında Seyhan Soylu’nun menajerliğini yaptığı yetmişe yakın isim bulunmaktadır.

Sisi’nin farklı hayatının içerisinde bir de siyasi süreçlerden suçlanması durumu bulunmaktadır. Ergenekon davasında Nurseli İdiz ile birlikte göz altına alınan Sisi, bu olayların içerisindeyken Ergenekon’dan tutukluluk almış isim Semih Tufan Gülaltay’ın yandaşlığını yapmakla suçlanmıştır. Bunun beraberinde Gülaltay’ın eskiden ortağı olan isim Turgut Büyükdağ Seyhan Soylu’ya bir teklifte bulunmuş ve onu 28 Şubat süreçleri yaşanmadan öncesinde kendisine “Strateji” dergisini çıkartmayı teklif etmiş ve Sisi de bunu kabul ederek derginin çıkmasına vesile olmuştur.

Kendisinin bu olaylara en büyük alakası 1997 yılında 28 Şubat olaylarıyla oldukça yakından ilişkileri olduğu düşünülen “Ali Kalkancı – Fadime Şahin” olayının içinde olması yönünde olmuştur. Hatta bu süreçle alakalı o dönemde Adalet Bakanı olan isim Şevket Kazan, Seyhan Soylu’nun bu tip süreçleri gizli gizli ortaya çıkarmak için JİTEM’de görev aldığı iddialarını ortaya atmıştır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.