Menu

Penis kırılması tedavisi tedavi yöntemleri penis kırılması nedenleri


Penis kırılmasının tedavisi cerrahidir. Yırtılan kılıfların mutlaka cerrahi olarak onarılması gerekmektedir. En kısa zamanda bir üroloji merkezine başvurmalısınız. Özellikle zorlamalı cinsel ilişki, anal ilişkiler, değişik cinsel pozisyonların denenmesi, mastürbasyonda kontrolsüz manipülasyonlar sırasında penisin sertleşmiş haldeyken bükülerek bu kılıfın yırtılmasıyla oluşur.

Sertleşmeyi sağlayan dokuların içine dolan kan, kılıfın yırtılmasıyla cilt altına doğru hızla yayılarak penisin morarmasına ve şekil bozukluğuna neden olur. Cilt altına doğru olan bu kanama bazen tüm penise, torbaya ve genital bölge civarına yayılır. Penis patlıcanvari bir renge bürünür ve ödem nedeniyle de şişer.

Penis kırılması, penis sertleşmiş durumdayken olur. Cerrahi olarak onarım sonrası antibiyotik ve ödem çözücü ilaçlar uygulanması gerekir. Penis kırığı tedavi edilmezse peniste şekil bozukluğu, ağrılı sertleşme, cinsel ilişkide zorluk, sertleşme problemi, idrar yolunda bölgesel genişleme, kanama, “Peyroni hastalığı” adı verilen sert şişlikler oluşabilir. En kısa zamanda bir üroloji merkezine başvurmalısınız. Penis kırılmalarından korunmak için; cinsel ilişki sırasında ani ve ters hareketlerden kaçınılması, penis sertleşme halindeyken kıvrılmaması gerekir .
Son 50 Yorum
  1. samet
  2. bayram avci
  3. ahmet

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.