Menu

Pamela Spence kimdir


pamela-spence-kimdir

Hem Rock müzik dünyasında hem de Elektronik müzik dünyasında tanınmış bir isim olan Pamela Spence, 23 Şubat 1973 yılında Almanya-Heidelberg’de dünyaya gelmiştir. Babası İngiliz, annesi Türk olan sanatçının babası devlet tabakasında bir görevde çalıştığı için uzun süre Almanya’da yaşamış olan Spence’in 15 yaşındayken ailesi ayrılmıştır.

Bu süreçten sonra annesiyle Türkiye’ye yerleşen Spence, o dönemde Türkçe öğrenmiş ve Ankara Atatürk Lisesi’nde eğitim almaya başlamıştır. Türkiye’de yaşamaya başladığı yeni yeni dönemlerde ajansa kayıt olarak yavaş yavaş televizyon dizilerinde oynamaya başlamıştır.

O dönemlerde lise eğitimini bitirerek Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne kayıt olmuştur. Bu süreçte bir kaç tiyatro oyununda da kendisine yer bulan Pamela, mezun olduktan sonra Okan Bayülgen, Fikret Kuşkan gibi ünlü kişilerle “Mucizeler Komedyası”, “Atları da Vururlar” müzikallerinde ve “Lahmacun ve Pizza” dizisinde tam zamanlı olarak rol almıştır.

Kendisinin müzik piyasasına girişi ise, Ankara’da bir barda arkadaşının vasıtasıyla öylesine sahneye çıkmasıyla başlamıştır. Sahnede olan asıl gruptan solistlik teklifi alan Pamela Spence, bu gruba girerek müzikle ilgilenmeye başlamıştır.

Bu grubun solistliğini bir süre yaptıktan sonra ismine “Pam’s Band” dediği kendi grubunu kurmuştur. Aynı süreçlerde Teoman’ın solisti görevinden ayrılınca kendisi Teoman’ın vokalistliğini yapmaya başlamıştır. 4 sene boyunca Teoman’ın solistliğini yapan Pamela, o ara pek çok albüm teklifi almış; ilk parçasını 20o2 yılında “Kendimi Sevmek” olarak piyasaya çıkmıştır.

Daha sonrasında 2003 yılında “Eğer Dinlersen” albümünü yapan Pamela Spence, 2004 yılında “Şehir Rehberi” ve 2006 yılında “Cehennet” albümlerini çıkarmıştır. Kendisini müzik piyasasında en ünlü eden şarkıları ise “Ayrılamayız Biz”, “İstanbul” gibi şarkılarıdır.

 

 

 

 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.