Menu

Ölüm anındaki beyaz ışığın sırrı


ölüm anındaki beyaz ışık

Ölüm ile yüz yüze gelen insanlar genelde hayatlarını bir film şeridi gibi düşünürler. Pek çok insan, genelde beyaz ışık görürler.

Peki, ölüm veya tehlike anında görülen beyaz ışık neden oluşur?

Amerika’da yapılan çalışmalar bu fenomeni açığa çıkarmış gibi gözüküyor.

ölüm


Michigan Üniversitesinde yapılan çalışmalarda, ölüm tehlikesi anında hayvanların beyninde elektrik dalgalanmalarında yoğunlaşma kaydedilmiştir. Bu durum insanlarında tehlike anında elektrik dalgalarının aniden yoğunlaşarak beyaz ışık şeklinde algılanmasını sağlamaktadır. Amerika’da pek çok bilim dergisi konuyu detaylıca incelemiştir.

ölüm anındaki film şeridi

Bugüne kadar pek çok bilim adamı ve doktor ölüm sonrası, beynin aktifliğini kaybettiğini veya çok az aktif olduğuna inanmaktaydı. Son yapılan araştırmalar ortaya ilginç bir gerçeği ortaya koymuştur. Buna göre, beynimiz ölüm anında çok daha fazla aktifleşmektedir. Pek çok insan tehlikeli bir kaza sonrası ya da ameliyathanede hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti ya da beyaz bir ışığa doğru hareket halindeydim der.  Hatta bu konuları anlatan pek çok doktor da vardır. Kitaplar ve televizyon yayınlarından bu tarz durumları sıklıkla duyduk.

ölüm anındaki durum

Amerika’da Michigan Üniversite’si, ölmek üzere olan pek çok fareyi beyin elektrotları ile gözlemlediler. Yapılan bu kapsamlı araştırmalarda, kalbi durarak ve teknik olarak ölmüş olan farelerin 30 sn. sonrasında beyninde yüksek frekanslar oluşmaya başladığı saptanmıştır. Bu elektrik frekansları o kadar yoğun ve güçlü bir şekilde görme merkezini uyarmaktadır ki, beyaz ışık olarak algılanması gayet doğaldır.

ölüm anı


Ölüm sonrasında neler yaşandığını tam olarak bilmesek de, tıbbın ve bilimin ilerlemesi ile yakın bir gelecekte tüm fenomenler ortaya çıkacak gibi duruyor.  Belki de ilerleyen dönemde ölüm ötesi hakkında pek çok bilgiye de sahip olacağız.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.