Menu

Konuşma tarzına göre kişilik analizi


konuşma ve kişilik

Uzmanlar, insanlarla konuşurken, konuşma tarzlarının onların kişiliklerini ele verdiğini söylüyor.

Örneğin size sürekli takılan ve üstü kapalı şakalar yapan kişi aslında sizi kıskanıyordur.

Aslında insanların konuşmaları tamamen iç dünyalarının kapılarını aralıyor. İşte, karşınızda ki insanın konuşma tarzına göre kişiliği ;

konuşma1


Duyarlı ve duygusal olarak güvenilir insanlar genelde konuşurken düşünürler. Bu nedenle asla gaf yapmazlar, pot kırmazlar. Söylediklerini ve kiminle konuştukları konusunda bilinçlidirler. Kolay, anlaşılır ve az, öz konuşurlar. Kendilerini kanıtlamak gibi bir düşünceleri yoktur. Konuşmalarda sıklıkla belki kelimesi geçer. Bu tamamen emin olmadıkça size söz verip, kırmamak için kullanılır. Bu tarz insanlar, hem duygusal hem de iş hayatında güvenilirdir.

konuşma2


Konuşurken, sizi alaya alan ve hafif terbiyesiz, küfürlü konuşan insanlar sizin neşelenmeniz için bu tarz konuştuklarını söylerler.  Sürekli olarak takılıyorum kelimesi ağızlarındadır. Bu tarz insanlar kıskanç, mutsuz ve düşmanlık besleyen kişilerdir. Konuşma tarzı hayatı hafife alıyorum, dalga geçiyorum gibidir.

konuşma3


Konuşurken, konuştuğunuz kelimelerin daima tersini iddia eden kişiler, güç sarhoşudur. Kendilerini yükseltmek ve ne kadar bilgileri olduğunu göstermek için konular hakkında bilgi verirler ve karşıt şeyler sunarlar. Bu tarz insanlar, sizi kendine rakip görürler, sizi tehdit olarak algılarlar. Bu nedenle, sürekli olarak kendini ispatlama kavgasına tutuşurlar. Bu tarz insanlar ile iş ya da arkadaşlık yapmamak lazımdır.

konuşma4


Konuşurken başkaları hakkında dedikodu yapanlar ve kötü laflar sergileyenler sizin hakkınızda bilgi almaya çalışıyorlardır. Burada ki amaç, bu bilgileri başkaları ile paylaşmaktır. Dedikodu, dedikodudan beslenir. Bu tarz insanlara dikkat etmek, uzak durmak gereklidir. Çünkü, kıskanç ve rekabetçi insanlar bu tarz konuşmaktadır.

konuşma5


Konuşurken sürekli alttan alan ve sen haklısın tabi diyen kişiler umursamaz ve değer vermeyen kişilerdir. Bencildirler ve hayatları sadece kendileri etrafında döner. Başlarda hoşunuza gitse de zamanla size zarar verirler.