Menu

Kellik İçin İlginç Bir Çözüm Daha; Soda Kelliğe Çözüm Mü ?


kellik-icin-maden-suyu

Kelliğe soda ile çözüm

Ankara’da 18 senedir erkek berberliği işiyle uğraşan Turgay Topal isimli kişinin, arkadaşı ile kendi dükkanında şakalaşırken tesadüfen keşfettiği bir durum kel kişilerin evlerinde doğal yollarla saçlarını çıkarmalık bir formül keşfetmelerine neden olmuştur.

Olayı anlatan Topal; bir gün dükkanına bir arkadaşının gelmesiyle birlikte ona yaptığı bir şakanın çok ilginç bir sonuca bağlandığını söylemiştir. Duruma göre; şakalaşma esnasında Topal, içmeyip yarım bıraktığı sodasını arkadaşının başına dökmüş ve sonrasında şişenin içinde kalan son sodayı da arkadaşı Topal’ın kendi başına dökmüştür ve birbirleriyle tatlı sert eğlenmişlerdir.

Olayın devamında bu arkadaşlar bir süre sonra (5 gün içerisinde) kendi kafalarında bir kaşıntı hissetmişler ve aynaya dikkatli baktıklarında kaşınan bölgelerde saç çıkmaya başladıklarını gözlemlemişlerdir. Bu yöntemin etkili olup olmadığını anlamaya çalışan Turgay Topal, konuyla alakalı durumu dükkanına gelen kellik sorunu olan müşterilerine açıklamış ve olaya olumlu bakanların kafasına bu ürünü sürmüştür.

Ürünün işe yaradığı hakkında ikna olan müşteriler, artık sıklıkla berbere gelip kafalarını maden suyuyla yıkatmaktadırlar. Öncesinde çok bariz bir şekilde kel olan Mustafa İşleyen isimli şahıs, bulunan bu keşiften sonra 2 ay içerisinde kafasında saçlar çıkmaya başladığını söylemiştir.

Durum böyle olunca da Turgay Topal, bu işlemi yapmak için kendi kendine bir ürün geliştirmiş; uygulama yapılacak alanı öncelikle özel bir şampuanla yıkayarak ardından da sodayı saç çıkması istenen alanlara masaj yaparak uygulamaktadır. Bu uygulamayı ücreti dahilinde günde 2 kez yapması sonucunda da müşterilerinin kafasında saç çıktığını söylemektedir.
Son 50 Yorum
  1. Şükrü Baş
  2. ahmet
  3. sacmı

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.