Menu

İstenmeyen Gebelikte Bitkisel Çözüm Yolları


İstenmeyen hamilelikten kurtulma

Evli çiftler veya sevgililik sürecinde bulunan çiftlerde, bazen bir anlık dikkatsizlik ya da korunmaya özen gösterilse dahi başa gelen talihsiz olaylar neticesinde kadınların hamile kalabildiği görülmüştür. Hamilelik aslında çoğu kadın için kutsal bir duygu olarak görülmekte, bir gün annelik duygusunu yaşayabilmek her kadının içerisinde farklı bir yerde durmaktadır. Ancak bu duygu istenmeyen durumlar yaşandığında yerini stres ve paniğe bırakabilmektedir.

Evli çiftlerde kadının bir anda hamile kalması, plansız gerçekleşen hamilelik süreci söz konusuysa hem maddi daha da çok manevi açıdan hazırlıksız yakalanılan bu durum kadını oldukça stres altına sokmakta ve genelde bebeyi aldırma gibi düşüncelere kapılmaktadır. Hele ki çiftler evli değilse ve gebelik beklenmeyen bir anda olduysa, her şeyden önce toplum baskısı ve sürecin bir bilinmezliğe doğru gidiyor olması bebeğin dünyaya gelmesine razı olunmaması sonucunu doğurmaktadır.

Bu tip hamileliklerden kurtulmak için başlıca ve en etkili çözüm kürtajdır. Kürtaj korkusu yaşanıyorsa da kadınlar bazen gebeliklerini etkileyecek doğal ürünlerden faydalanmak isteyebilmektedirler. Fetüsü ve hamilelik şartlarını olumsuz etkileyen bu bitkiler ve doğal karışımlar, hamilelik sürecini sonlandırmakta kadınlara yardımcı olmaktadır.

İstenmeyen gebelikte bitkisel çözüm

Kürtajsız gebelik sonlandırma yöntemini denemek isteyen kadınların başvurdukları yegane usül, bu süreçte gebeliğe son veren bitkilerden faydalanmaktır. İstenmeyen gebelik yaşayanların bu tip süreçlerde kullandıkları ürünler ise şu şekilde örneklendirilebilmektedir;

istenmeyen-gebelik

 • Angelica bitkisi : Bu bitki suya karıştırılıp içildiğinde rahimde kasılmalar meydana getirerek doğal olarak düşük yapmanıza yardımcı olmaktadır. Gün içerisinde toplam 4 sefer olacak şekilde, ılık haldeki bardak suya bir tatlı kaşığı miktarında bu bitkiyi atarak katıştırmanız ve içmeniz yeterli olmaktadır.
 • Ananas suyu : İçeriğinde bulunan proteolitik enzim ve bromelain sayesinde vücudumuzdaki serviks kaslarını sürekli olarak kasıp yumuşatarak düşük ihtimalini kolaylaştırmaktadır. Bunun için düşük yaptığınız kesinleşene kadar her gün bir bardak miktarında taze ananas suyu içmeniz önerilmektedir.
 • Hintyağı : Normal şartlarda bu ürünün etkisi direkt olarak rahme değildir. İlk önce bağırsaklara etki eden, oradan da bağırsakların rahmi kasmasıyla düşüğe neden olmasını sağlayan bu ürün; bir bardak elma suyunun veya portakal suyunun içerisine çeyrek çay bardağı kadar eklendikten sonra düşük oluşana kadar her gün içilmelidir.
 • Susam : 2,5-3 aylık süreçte mutlaka rahime bir etkide bulunarak düşük yapılmasına katkı sağlayan susam ürünü; bir bardak suya bir avuç miktarında atıldıktan sonra bir gece boyunca bekletilerek ertesi gün süzülüp içilebilmektedir.
 • Kimyon çayı : Kadınların regl olmasını sağlayan bir içerik olan kimyon çayı, bu sayede düşük ihtimalini hızlandırmaktadır. Bunun için bir bardak miktarındaki sıcak suyun içerisine bir tatlı kaşığı miktarı kimyon tohumu atarak içilmesi yeterli olmaktadır.
 • Maydanoz : Gebelik önleyici bir ürün olarak kullanılacak olan maydanoz ürününün, bu amaç için en fazla 6-7 gün boyunca kullanılması gerekliliği söylenmektedir. Bu önemli bilgiyle birlikte bir bardak sıcak suyun içerisine bir yemek kaşığı miktarındaki kurutulmuş haldeki maydanoz eklenmeli ve 5 dakikalık bir demlenme sürecine bırakıldıktan sonra tüketilmesi gerekliliği söylenebilir. Bu ürün bu şekilde gün içerisinde 2-3 sefer tüketilebilmektedir.

İstenmeyen gebelik hakkında bitkisel yollar haricinde bilgi almak istiyorsanız diğer bir yazımız olan istenmeyen gebelik hakkındaki yazımıza bakabilirsiniz.
Son 50 Yorum
 1. Yarali kalbim
 2. meçhul kız
 3. meçhul kız
 4. Sevgi özdemir
 5. nur
 6. fennel
 7. Ebru
 8. nur
 9. göksu
 10. nuray
 11. fatma
 12. rojda
 13. rojda

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.