Menu

İnsanüstü yetenekleri olan insanlar


insan yetenekleri

Dünyada bilimin bile açıklayamadığı özel yetenekleri olan insanlar var.

Bu yetenekler bazen erken yaşlarda veya ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabiliyor. Olağanüstü yetenekleri olan insanları sizin için derledik.

İşte, doğuştan olağanüstü yetenekli insanlar ;

elektrik adam


Elektrik adam, Ma Xiangang ;

Bir akşam televizyon seyreden karı koca elektriğin gitmesiyle karanlıkta kalır. Farkında olmadan elektrik tellerine dokunan Ma Xiangang, vücudundan çıkan elektrikle televizyonu çalıştırır. Daha sonra yeteneği tam olarak keşfedilen adamın vücudu elektrik üretiyordu. Ampulleri yakma, elektrikle çeşitli yerleri aydınlatma yapabilen bu kişi, 220 volt elektrik üretiyor.

balık adam


Balık adam, Dave Mullins ;

Yeni Zellanda’lı Dave Mullins, 21 Eylül 2007 yılında tek nefes alarak 3.38 dakikada 226 metreye daldı. İki gün sonra, 4.02 dakikada 244 metreye serbest dalış yaptı. 2008 yılında 248 metreye dalan Dave Mullins en son 2010 yılında 265 metreye dalarak bu konuda dünya rekorlarını kırdı. Pek çok uzman tarafından akciğerleri incelenen adam, balık adam lakabını aldı.

uyumayan adam


Hiç uyumayan adam, Tay Ngoc ;

Uyumadan yaşmamız mümkün değildir. Tay Ngoc isimli adam, 41 yıl hiç uyumamıştır. Şu an 72 yaşında olan bu Vietnam’lı adam, hiçbir sağlık problemi de olmayan bir kişidir. Üstelik bu adam hergün 4 kilometre yürüyor ve dönerken 50 kg. ağırlığında yük taşıyor.

manyetik adam


Manyetik adam, Liew Thow Lin ;

Derisini mıknatıs gibi kullanabilen bu adama, Malezya Teknik Üniversitesinde bir dizi test yapılmıştır. Bu testlere göre, adamın vücudunda hiçbir manyetik alan bulunmamıştır. Fakat, cildin emme etkisi sağlayan sürtünmesi çok yüksek olan olarak rapor çıkmıştır. Liew, 36 kilograma kadar nesneleri vücudunda tutabilmektedir.

human google


İnsan google ; Kim Peek ;

Aynı anda iki kitap okuyabilen ve okuduğu 12 bin kitabı satır satır hatırlayan bu adamın beyninin iki yarısı da farklı çalışmaktadır. Pek çok kodu, telefonu, teknoloji, tarih ve din konusunda ne sorulursa sorulsun hızla cevap veren bu adama insan google bundan denilmektedir. 2009 yılında vefat etmiştir.

sanatçı


Sihirbaz ve dayanıklı adam, David Blaine ;

Bir insan en fazla 4 dakika su altında kalabilir. David Blaine, 17 dakika ve dört saniye boyunca su altında nefes almadan kalmıştır. 1999 yılında, 3 ton su ile dolu tankta bir plastik kutu içinde tam yedi gün kalmıştır. 2000 yılında, 63 saat, 42 dakika boyunca bir buz kutusunda kaldı. Geleceğin Houdini’si kabul edilen insanüstü yetenekli adam, apandistinin patlaması ile ölmüştür.

dinamo adam


Dinamo Jack, John Chang ;

20. yüzyılın ikinci yarısında yaşayan bu adam, şifacı ve akapunktur ustası olarak tanındı. Pek çok insanı kendisi iyileştirmiştir. Sadece elleri ile dokunarak pek çok hastayı ölümden döndürmüştür. Bu gizemli adam, bir anda ortadan kaybolmuş ve bir daha izine rastlanamamıştır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.