Menu

İlknur İnceöz kimdir


ilknur-inceoz-1

İlknur İnceöz / Politikacı

16 Ekim 1973 yılında dünyaya gelen İlknur İnceöz, içinde bulunduğumuz dönemde AK Parti Grup Başkanvekili olarak görev yapmakta olan siyasi ortamın bilinen isimlerindendir.

Kendisi Aksaray doğumlu olan İnceöz, ilkokul eğitiminden lise eğitimine kadarki süreci Aksaray’da geçirdikten sonra; üniversite sınavını kazanıp İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim göremeye başlamıştır. Mezun olduktan sonra Aksaray’a geri dönerek orada bir süre serbest biçimde avukatlık mesleğinde bulunan İlknur İnceöz, Aksaray Barosu’na girerek burada öncelikle Kadın ve Çocuk Hakları komisyonu için bir takım çalışmalar yapmış ve avukatlığına bu kurum içerisinde devam etmiştir.

ilknur-inceoz-2

2003 yılında AK Parti’nin kuruluş sürecinden itibaren partinin ilk üyelerinden biri olarak parti içi çalışmalarda etkin görev almış, iki sene sonra da AK Parti Aksaray Kadın Kolları Başkanı olarak görevlerini yapmaya devam etmiştir. 2007 yılında Ak Parti Aksaray Milletvekili ismi olan İlknur İnceöz, bir sonraki dönemde de aynı görevine devam etmiş ve bu kısımlarda parti içi ve parti dışı bir çok etkin görevde rol oynamıştır.

En son 2015 yılında AK Parti’nin grup başkanvekilliğine atanan İnceöz, hala görevini aynı şekilde idame ettirmektedir.

 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.