Menu

Hayaletler gerçekten var mı?


Hayalet, ölüm sonrası insanların ruhlarının görüntüsü şeklinde yorumlanmaktadır. Ölüm sonrası tüm inançlarda, ruhların başka bir alanda yaşadığına inanılır. Bazı inançlarda ise ruhun dünyamızı sık sık ziyaret edebildiği düşünülmektedir. Ölümden sonraki yaşam ile ilgili pek bir şey bilmiyoruz, ama ölümden sonra yaşama inanan pek çok insan vardır.

Hayalet görüntülerinin nedenleri

Hayalet olayını iki şekilde açıklayabiliyoruz. Bunlar bilimsel ve spritüel’dir. Bilim çevreleri hayalet görmeyi şöyle açıklamaktadır; İnsan beyni, bilinçaltına farklı anları haberimiz olmadan depolar. Seyrettiğiniz hayalet, korku filmleri hızla kareler halinde etkili oldukları anda depolanır ve bilinçaltına yerleşir. Bazı durumlarda, bu depolanan bilgiler ortaya çıkar. Uyku ile uyanıklık arasında olduğumuz zamanlarda, bu yanılsamalar karşımıza sanki gerçekmiş gibi gelebilir. Çünkü beden, bazı durumlarda uykuda olsa bile uykuda olduğunu kabul etmemektedir. Bunun yanı sıra, insanların evde otururken duyduğu tıkırtılar, gece ve gündüz ısı farkları yüzünden eşyalarda olan genleşme ve büzülmenin yarattığı seslerdir. Bunlar, tamamen doğal ve bilimsel gerçekliği olan olaylardır. Bir alana girdiğimizde örneğin karanlık bir oda, bilinçaltımızda biriken korku öğeleri dışarıya itilir ve biz garip bir şekilde ürpeririz. Bunun yanı sıra sesler de duyabiliriz. Spritüel çevreler ise, hayaletleri şöyle açıklamaktadır;  Ölüm sonrası ruhumuz, bedenden ayrılmaktadır. Ayrılan ruh, dünya ve gerçekliğe çok bağlı ise dünyada sıkışıp kalmaktadır. Bu nedenle eksik kalan işler yapılmalı ve ruh öteki aleme gitmeye ikna edilmelidir. Ayrıca ruh bize kendini hissettirir, fakat bu bazı özel insanlar tarafından iletişime geçilerek anlaşılır. Görüntüsel olarak veya farklı sesler ile kendini duyurmaya çalışan ruhlar vardır.

Hayaletler var mıdır?

Bu soruya bilim kesinlikle hayır derken ve bunun açıklamasını yaparken, spritüel uzmanlar var olduğunu söylemektedir. Dünya üzerinde yaşanan bazı olaylar ve hayalet gördüklerini söyleyen binlerce insan vardır. Bu olayı kendi içimizde karar vermemiz gereken bir olay olarak kabul etmek en iyi durumdur.
Son 50 Yorum
 1. kubra
 2. Mahrijemal
 3. Anonim
 4. Anonim
  • simay
 5. Ömer Faruk
 6. Bilinmeyen
 7. Bilinmeyen
  • rümeysa
  • Anonim
 8. Dilan hatice
  • simay
 9. gyuıpğü
 10. NuCompanion
  • Anonim
   • anonim
   • samet

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.