Menu

Gücünüze güç katan yiyecekler


cinsel-gucunuzu-artiracak-10-gida

BAL

Bal içinde bulundurduğu boron mineralleriyle kadınlarda östrojen hormonunu dengeler. Buna ek olarak boron minarelinin erkeklerdeki testosteron hormonunuda dengelediği ve hem erkek hem de kadında cinsel içgüdüyü artırdığı kanıtlandı. Ayriyeten, içerdiği vitamin B de testosteron hormonuna iyi geliyor.

bal


İSTİRİDYE

İçerdiği çinko ile sperm ve ci-nsel dürtüyü artıran istiridyenin afrodiziyak etkisi de oldukça fazla.

istiridye


SARIMSAK

Kokusu ağır olmasına rağmen vücuttaki kan akışını hızlandıran sarımsak özellikle erkekler için çok iyi. Yemeklere biraz sarımsak katmanın bile yararı oldukça büyük.

sarimsak1


İNCİR

En eski meyvelerden olan inciri, tarihte çoğu uygarlık kadın ci-nsel organına benzetirdi. İncildede adı geçen bu meyvenin yapraklarıyla Adem ve Havva mahrem yerlerini örtmüştüler. Kleopatra’nın en sevdiği meyve olan inciri eski Yunanlılar da aşkın ve bereketin sembolü olarak kabul ediyorlardı.

incir4


ÇİKOLATA

Saf kakao doğada bulunan en etkileyici afrodizyakların başında geliyor. Beyinde “Aşk kimyası” olarak bilinen PEA enzimi bakımından zengin olan çikolata, heyecan, cazibe ve mutluluğu artırıyor.

cikolata3


FESLEĞEN

Kokusuyla afrodiziyak etkisi yapan fesleğenin vücuda birçok yararları var. Makarna sosunuza fesleğenli bir sos yaptığınız takdirde kalbinizin ritmi hızlanacak!

feslegen


MUZ

Şekli c-insellikle bağdaştırılan muz, gerçek bir potasyum, magnezium ve vitamin B kaynağı. Bunun yanında, erkeklerin cins-el içgüdüsünü artıran minarellere ve enzimlerede sahip.

muz2


AVOKADO

Ci-nsellikle ilişkilendirmek için avokadonun sadece şekline bakmak yeterli. Eski Aztek uygarlığı avokadoya ağaçta çift halinde asılı durduğu için “testis ağacı” diyorlardı. Folik asit, vitamin B6 ve potasyum açısından zengin olan avokado bunun yanında bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.

avokado


BADEM

Eski zamanlardan beri doğurganlılıkla bağdaştırılan badem, ayrıca kokusuylada kadınlarda tutkuyu tetikliyor. Araştırmacılara göre ise, vitamin E, magnezyum ve liflerin bulunduğu bademi kadın erkek herkes tüketmeli.

badem


KUŞKONMAZ

17 yüzyıl İngiliz bitki bilimcisi Nicholas Culpepper’ın keşfettiği gibi, kuşkonmaz erkekte ve kadında tutkuyu ve ci-nsel isteği artıran özelliklere sahip. İçinde bolca bulunan potasyum, lif, vitamin B6, vitamin A, ve C ve folik asit bulunuyor.

kuskonmaz1


 
Son 50 Yorum
  1. armut
  2. biri
  3. elma

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.