Menu

Genç yaşlarda ölen ünlüler


genç ölen aktörler

Dünyanın ünlü pek çok yıldızı kariyerlerinin doruğunda aniden yaşamlarını kaybettiler.

Üstelik bazıları çok genç yaşlarda öldüler.Bu erken yaşta ölümler bazen depresyon bazen de madde kullanımı ya da kazalar ile olmuştur.

İşte, erken yaşta ölen ünlüler ;

marilyn monroo


Marilyn Monroe, 36 yaş ;

Küçükken çok zor günler geçiren ve evlatlık olan ünlü yıldız, dünyanın en ikonik sanatçılarındandır. Üç başarısız evlilik, çok sayıda ilişkiler ve düşükler olmak üzere başarısız bir özel hayatı olan sanatçı, sinema ekranında olduğu gibi mutlu bir kadın değildi. Ölümü üzerinde pek çok teori olmasına rağmen, Marilyn Monroe, 5 Ağustos 1962 yılında ölü bulundu. Yıldızın intihar ettiği söylendi. Bugün pek çok insan Marilyn’in öldürüldüğünü düşünür. Yıldız, öldüğünde sadece 36 yaşındaydı.

bruce lee


Bruce Lee, 32 yaş ;

Dövüş sanatları konusunda uzman olan aktör, çevirdiği filmler ile bir dünya starı olmuştur. Aktör, aldığı dövüş sanatı eğitiminden sonra ABD’de kendine bir dövüş okulu açmıştır. Daha sonra filmler çekmeye başlamıştır. Lee, sırtından yaralandı ve ağrı kesici kullanmaya başladı. Haplar nedeni ile, serebral ödem oluştu ve durumu kötüleşerek hayatını kaybetti. Öldüğünde sadece 32 yaşındaydı. Lee’nin ölümüne yanlış tedavi denilmektedir.

brittany Murphe


Brittany Murphy, 32 yaş ;

Romantik filmlerin yıldızı olan Murphy, evlendikten hemen sonra 2009 yılında evinde ölü bulundu. Yaklaşık 1 yıl sonra Murphy’nin eşi de aynı evde ölü bulundu. İlk olarak anemi ya da kalp krizi nedeni ile öldükleri söylendi. Yapılan araştırmalarda yıldızın saçlarında yüksek oranda toksit düzeyi vardı. Halen bu ölümlerin esrarı çözümlenememiştir.

heath


Heath Ledger, 28 yaş ;

Kısa yaşamında yıldız, Bafta, Akademi ve Altın Küre ödülleri aldı ve 19 filmde rol aldı. Hayatı boyunca uykusuzluk ile mücadele eden yıldız, fiziksel yorgunluk çekiyordu. Uykusuzluk için karma şekilde ilaçlar alan yıldız fazla ilaçtan hayatını kaybetti. Öldüğünde 28 yaşındaydı.

jean harlow


Jean Harlow, 26 yaş ;

1930’lu yıllarda meşhur olan yıldız, MGM ile pek çok film yapmıştır. Özellikle Clark Gable ile yaptığı filmler gişede çok tutmuştur. Yıldız bütün bu tempoya rağmen böbrek ve beyin hastalıklarından müzdaripti. Nefes almada sorunlar yaşamaktaydı. 23 yaşında beyin ödemi nedeni ile hayatını kaybetmiştir.

james dean


James Dean, 24 yaş ;

Yıldız hayatı boyunca sadece 3 film’de rol aldı fakat, dünya sinemasında önemli bir aktör olarak kabul edildi. En büyük ilgisi yarışlar ve hızlı araba kullanmak olan yıldız, 1955 Eylül’ünde kafa kafaya çarpıştığı bir araba kazasında hayatını kaybetti. James Dean’in hayatı boyunca iki tutkusu vardı biri ölümsüzlük diğeri yarışlardı. Aktör her ikisine de ulaşmış kabul edilir.

river Phoneix


River Phoenix, 23 yaş ;

Reklamlar ile başlayan kariyeri, televizyon şovları ve filmler ile devam etmiştir. 18 yaşında Oscar ve Altın Küre ödülüne aday oldu. Hayvan hakları ve çevre için çalışmalar yaptı. Aşırı dozda madde bağımlılığı nedeni ile hayatını kaybetti. Aktör, James Dean’a benzetilirdi. Öldüğünde sadece 23 yaşındaydı.
One Response
  1. mehmet akkuş

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.