Menu

Geleceğin meslekleri


ABD’de yapılan bir araştırma 2016 yılında ön plana çıkacak iş kollarını şu şekilde sıraladı.

İşte geleceğin meslekleri..

Diş hekimi asistanlığı

2016’daki tahmini artış: %29.2 (ABD’de) Yaşlı nüfusun artması ve diş sağlığının eskiye göre önem kazanması diş hekimliği asistanlığını iyi bir noktaya taşıyacak.

 

Bilgisayar ve sistem mühendisleri

2016’daki tahmini artış: %28 (ABD’de) Bilgisayar ve network ağlarının tüm dünyada artması bu alandaki şirket sayısının artmasını sağlayacak. Bu şirketlerde istihdam edecek çalışanlara her geçen yıl daha da fazla ihtiyaç olacak.

Veri tabanı yöneticileri

2016’daki tahmini artış: %28.6 (ABD’de) İş kolları tamamen teknolojiye bağlı hale gelmesiyle bilgisayar destekli vertabanı yaratan kişiler ön plana çıkacak.

kumarbaz


Kumar ve Spor kitabı yazarları ve uzmanları

2016’daki tahmini artış: %28 (ABD’de) ABD’ de kumarın birçok eyalette serbet hale getirilmesi ve yeni kumarhanelerin açılacak olması sektörün büyümesine neden olacak. Krupiye gibi kumarhane görevlilerine çok miktarda ihtiyaç duyulacak.

ekolog


Ekolog

2016’daki tahmini artış: %28 (ABD’de) Dünya nüfusunun artışı ve çevresel atıkların miktarının yükselmesi çevresel temizliği ön plana çıkarıyor. Bu konuda görev alacak insanlara ihtiyaç duyulacak.

manikur


Manikürcü-Pedikürcü

2016’daki tahmini artış: %27.6 (ABD’de) Kişisel bakım önemli bir noktaya geldi. Tırnak bakım salonlarının yaygınlaşması manikür ve pedikür yapanlara yeni kapılar açıyor.

fizyoterapist


Fizyoterapist

2016’daki tahmini artış: %27.1 (ABD’de) Dünya genelinde yaşlı ve engelli nüfusun artışı fiziyoterapistlere yeni meslek alanları oluşturacak.

terapist


Evlilik ve aile terapistliği

2016’daki tahmini artış: %29.8 (ABD’de) Günümüzde daha fazla evlilik boşanma ile sonuçlanırken yaşam stresi daha çok aileyi ve çifti terapistlere yöneltiyor.

igne


Ruh sağlığı ve madde bağımlılığı çalışanları

2016’daki tahmini artış: %29.9 (ABD’de) Uyuşturucu madde bağımlılarını doğru yönlendirmek için öemli bir iş kolu. Madde bağımlısı sayısı her geçen gün arttığı için bu meslek kolu önem kazanıyor.

ruhsal


Ruhsal yaşam danışmanlığı

2016’daki tahmini artış: %30 (ABD’de) Ruhsal sağlık konusu sigorta şirketlerinin de ilgi alanı haline geldi. Bu danışmanlar psikolog ve psikiyatr fiyatlarından daha ucuz olduğu için herkesin ilgisini çekiyor.

hijyenist


Diş Hijyenistliği

br> 2016’daki tahmini artış: %30.1 (ABD’de) Diş hijyenistliği nüfus arttıkça ve dişbakımı önem kazandıkça daha da gelişecek. Diş hijyenistleri dişçileri uyguladığı birçok temizlik uygulamasını gerçekleştiriyor.

kriminolog


Kriminolog

2016’daki tahmini artış: %30.7 (ABD’de) Suç oranları arttıkça suçu anında tespit edecek uzmanlara ihtiyaç var.

ecza


Ecza Teknikeriliği
br> 2016’daki tahmini artış: %32 (ABD’de) Yaşlı nüfus arttıkça eczacılık teknikerlerine ilgi artacak. Sektörde eczacılardan bu uzmanlara büyük oranda bir sorumluluk akışı olacak.

fizyo


Fizyoterapi Asistanlığı

2016’daki tahmini artış: %32.4 (ABD’de) İlerleyen zamanda engelli sayısının artacağı düşünülüyor. O nedenle terapist asistanlığına ihtiyaç artacak.

kumarhane


Oyun ver kumar araştırmacıları

2016’daki tahmini artış: %33.6 (ABD’de) Kumar sektörü büyüyor. Casino ortamı havasındaki oyun alanları önem kazanıyor.

finans


Finans Analistliği

2016’daki tahmini artış: %33.8 (ABD’de) Finans sektörünün daha da büyüyecek olması fonlar ve borsa hisselerini bilen analistlere ihtiyacı arttıracak.

cilt


Cilt Bakım Uzmanları

2016’daki tahmini artış: %34.3 (ABD’de) Estetisyenler, güzellik ön plana çıktığı için günümüzde de önemli meslek adamaları. Sektörün daha da büyüyeceğini düşünürsek cilt bakım uzmanları önemli bir yere gelecek.

toplantı


Davranış Bozukluğu ve Madde Bağımlılığı Danışmanları

2016’daki tahmini artış: %34.3 (ABD’de) Uyuşturucu madde bağımlılarına yönelik gönüllü danışmanlıklar önem kazanacak.

veteriner


Veterinerlik

2016’daki tahmini artış: %27.6 (ABD’de) Evcil hayvan bakıcıları he geçen gün artıyor. Hayvan hastalıklarının detaylı incelenmesi de insan sağlığı kadar önemli.

asistan


Sağlık Asistanlığı
br> 2016’daki tahmini artış: %35.4 (ABD’de) Teknolojik gelişmelerle birlikte sağlık sektöründe de büyük değişim yaşanıyor. Sektörün gelişmesi kilnik ve hastane sayısında artış yaratcak. Buralarda görevlendirilecek asistanlar için iş alanları doğacak.

makyajj


Sahne Makyajı Uzmanları

2016’daki tahmini artış: %39.8 (ABD’de) Alanda çok az insanın görev alıyor olması yeni insanları bu alana yöneltmeye zorluyor.

adam


Kişisel Bütçe Danışmanlığı

2016’daki tahmini artış: %41 (ABD’de) Kişilerin ve ailelerin bütçelerini düzenlemek için danışacağı rehberler önem kazanacak.

pc


Bilgisayar Sistem Analistleri

2016’daki tahmini artış: %29 (ABD’de) Bu alandaki büyüme 90’lardaki kadar büyük olmasa da teknoloji altyapısı büyüdükçe sistem analistleri de epeyce önem kazanacak.

hasta


Evde Hasta Bakımı Personeli

2016’daki tahmini artış: %48.7 (ABD’de) Hasta sayısının artması ve bakıma muhtaç kişilerin evlerinde bakım hizmeti almak istemeleri hasta bakıcılarını ön plana çıkarıyor.
Son 50 Yorum
 1. Anonim
 2. Ecem
 3. Anonim
 4. isimsiz
  • DÜNYA BİLGİSAYARLA UĞRAŞMAYI SEVENLER DERNEĞİ BAŞKANI
 5. burcu
 6. Anonim
 7. ceren
 8. Sinan Demir
 9. Sedat Kıcır
 10. Bahriye Gvz
 11. Gurkan Sak
 12. Müslüm Yalçın
 13. melek
 14. pınar
 15. melek buse durak
 16. faruk
 17. DR. CEYLAN BEYHAN
 18. sanane ismimden
 19. gizli bir dost
 20. x
  • DÜNYA NANO TEKLONOJİ MERKEZİ BAŞKANI
   • .
 21. büşra
  • DR. CEYLAN BEYHAN
 22. Ebru AKSOY
  • murat
 23. olcay bora uralcan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.