Menu

Gamze nasıl olur? Doğal yollarla gamze nasıl çıkartılır?


yanakta-gamze-olmasi

Gamze nedir, nasıl oluşur?

Gamzeler doğuştan gelen kas deformasyonlarıdır. Yanak kasında oluşan küçük bir açıklık sonucu ortaya çıkarlar. Ancak gamzeler her ne kadar doğuştan olsa da estetik ameliyat ile gamze oluşturmak mümkündür.

Gamzelerin sebebi kaslardaki bir bozukluk olsa da birçok kültürde gamzeler çekici bulunur. Gamzeler güzellik unsuru gibi algılanabilir.

Doğuştan gamzelere sahip insanların gamzeleri zamanla kaybolabilir ya da yaşla birlikte, cilt, kas ya da yağ dokusunun değişmesi ile gamze görünümünde azalmalar olabilir.

Estetik ameliyat olmadan nasıl gamze oluşturulur?

Eğer doğuştan gamzeleriniz yoksa, estetik ameliyat olmadan kalıcı gamzelere sahip olmanız mümkün değildir. Ancak evde gamze yapma egzersizleri ile kısa ömürlü, geçici gamzeler oluşturulabildiği bilinmektedir. Bazı insanlar gamzeye sahip olmak için yanak piercinglerini denemiştir ancak bu da gamze oluşturmak için işe yarayan bir yöntem değildir.

Eğer geçici yanak gamzelerine sahip olmak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

1) Yanaklarınızı içe doğru çekin

Yanaklarınızda gamzeler oluşması için yanaklarınızı emerek içeri doğru çekin. Bunu günde on dakika kadar her gün uygulayın. Bu egzersizin kesin sonuç verdiği kanıtlanmamıştır ancak yine de deneyenlerden bazılarında işe yaradığı bilinmektedir.

2) İşaret parmağınızla yanağınıza bastırın

Doğal yollardan gamze oluşturmak isteyenler arasında popüler olan bir diğer gamze yapma egzersizi ise işaret parmak ile yanaklara bastırmaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, gamzelerin normalde çıkabileceği doğru noktayı bulup bu noktaya basınç uygulamaktır.

Beş dakika boyunca bu noktaya bastırmanız gerekiyor. Ardından bırakın ve gülümseyin. Sonra yine bastırın. Bu egzersizi günde 20 dakika uygulayın ve her gün tekrar edin. Bu uygulamanın da kesin sonuç verdiği kanıtlanamamıştır ancak geçici sonuçlar verebilir. Fotoğraf çekmeden önce bu egzersizi yaparak selfielerinizde daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

3) Bir kalem yardımı ile gamze oluşturun

Bir kurşun kalem ya da tükenmez kalemin arka tarafıyla (sivri olmayan, yazı yazmaya yaramayan kısım) yanaklarınıza belirli aralıklarla hafif basınç uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı düzenli tekrarlamak yanaklarınızın basınç uygulanan bölümünde gamze görünümü oluşmasına yardım edebilir.

4) Makyaj ile sahte gamzeler yaratın

Gamzeli görünüme sahip olmak için makyajın sihirli dünyasına başvurabilirsiniz. Bunun için yanağınızda gölge oluşturmanız yeterli olacaktır. Bu yöntemle oluşturduğunuz gamzeler çok doğal durmasa da bir fotoğraf çekimi için işinize yarayabilir. Aşağıdaki adımları uygulayarak kendinize makyajla suni gamze oluşturabilirsiniz:

  • Yüzünüze fondöten uygulayın
  • Koyu kahverengi bir göz kalemi ya da bronzer ile gülümsediğinizde kırışan bölgede bir nokta oluşturun
  • Bir blend süngeri alın, oluşturduğunuz noktanın etrafına aynı renkte bir göz farı ile gölge verin ve blend süngeri ile yedirin

Gamze estetiği nedir, nasıl yapılır?

Gamze oluşturma ameliyatı da denilen bu prosedür lokal anestezi ile uygulanan basit bir işlemdir. Estetik cerrahınız işlemden önce sizinle konuşarak yüzünüz için uygun bir nokta işaretleyerek gamzenin yapılacağı kısmı belirleyecektir.

Ameliyat sürecinde yanağın iç kısmında küçük bir kesik atılır ve yanak kasında ufak bir işlem gerçekleştirilerek doğal görülen bir gamze elde edilir. Yanağın iç kısmındaki kesik estetik dikiş kullanılarak kapatılır. Bu kısa işlemden sonra hasta hayatına hemen kaldığı yerden devam edebilir.

İşlem ağzın iç kısmından yapıldığı için gözle görülebilen belirgin bir yara izi oluşmaz. İşlemin başarısı estetik cerrahın yetkinliğine bağlıdır. Bu işlem kısa süren, genellikle ağrısız bir prosedürdür. Yaklaşık 20-30 dakika kadar sürer ve lokal anestezi ya da sedasyon ile yapılır.

Kaynaklar:

http://vkool.com/how-to-get-dimples/

https://www.fashionlady.in/love-dimples-heres-how-you-can-get-dimples-naturally/17827

https://prasadcosmeticsurgery.com/face-eyes/dimple-creation-surgery/

 
Son 50 Yorum
  1. elif ta
  2. Anonim
  3. Yasemin
  4. canan bekler

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.