Menu

Feng Shui’ye göre şans getiren çiçekler


çiçek baş

Eski bir Çin felsefesi olan Feng Shui, evlerimizde ve yaşam alanlarımızda enerjinin dengelenerek bizim rahat ve huzurlu bir yaşam geçirmemizi sağlar.

Şans, bereket ve bolluk getiren bu uygulamalar aynı zamanda evimizi de güzelleştirmektedir.

 

çiçek1


Feng Shui’ye göre, evimizde bazı çiçekleri kullanarak şans, para ve huzur sağlayabiliriz. İşte, şans getiren çiçekler ;

Evinizde romantizm yaratmak istiyorsanız kullanacağınız çiçek kesinlikle karanfildir. Özellikle yatak odanızda beyaz karanfil kullanırsanız, sakinlik ve huzur yanı sıra romantizm enerjisini de çekersiniz.

Evlerde ve iş yerlerinde chi enerjisi başarı ve başarının dengesini sağlar. Bu enerjiyi yükselten çiçekler ise mimozalardır. Evinizin veya iş yerinizin bir noktasında kullandığınız mimozalar başarınızı arttırır ve etkiyi sürekli kılar.

çiçek2


İyi şans, iyi süprizler, sadakat ve şefkat enerjisi bir ev için çok önemlidir. Bunları hayatınıza çekmek istiyorsanız, gül ve şakayık kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz olanlar sadakati ve şefkati hayatınıza çekerken, kırmızı renk olanlar şansı ve iyi süprizleri hayatınıza taşırlar.

Evinize bol para ve bereket çekmek istiyorsanız lilyum kullanın. Lilyum, bol para ve paranın iyi şansını çeker.

Krizantem, bir evde neşe ve mutluluğu yaratır. Enerjinizi o yöne çeker. Gevşeme, stresten uzak kalmanızı sağlayarak huzur da verir.

çiçek3


Kendinizi tembel ve yorgun hissediyorsanız, günebakanları kullanabilirsiniz. Günebakanlar, ev içinde sizin ateş enerjisi ile yüklenmenizi sağlarlar. Ev içinde dinamik, hızlı ve hareketli olursunuz.

Ev içinde sürekli kavga ve gürültü varsa, bu etkiyi ortadan kaldıran orkidelerdir. Orkideler, ev içinde barışı ve sükuneti sağlarlar.

çiçek4


Yeşil yapraklı olan bitkiler ev içinde güney ve güney doğu kısımlarında kullanılırsa, evin şansını ve bereketini arttırır. Yeşil, büyümenin gelişmenin ve sağlığın rengidir. İnsanlarda sağlık, tazelik ve şansı arttırır. Yuvarlak yaprakları olan yeşil bitkiler, iyi bir enerji alanı yaratarak iyi şansı harekete geçirir.

Tüm bu bitkileri ve çiçekleri yerleştirirken bir pusula almakta fayda vardır. Evin güney ve güney doğusuna bitki yerleştirirseniz, enerjiyi harekete geçirip etkisini eve verirler.
One Response
  1. sedat

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.