Menu

Eşlerine ihanet edenler nasıl davranır


ihanett

Eşlerine ihanet edenler nasıl davranır (10 belirlenmiş yöntem)

Aldatılmak ve ihanete uğramak günümüz evlilikleri arasında en sık rastlanan ve en acı veren sorunlardan biridir. Pek çok zaman eşinize ihanetle ilgili şüphelerinizi dile getirdiğinizde sizi paranoyak yerine koyabilir ya da inkar edip size kızabilir. Elinizde sağlam bir kanıt, inkar edemeyeceği bir ipucu olmadığı sürece, muhtemelen eşiniz size aldattığını itiraf etmeyecektir. Ancak aldatıldığınızı anlamanın aslında bir sürü işareti vardır. Ancak bu işaretler her zaman eşinizin sizi aldattığı anlamına gelmez, bu yüzden dikkatli davranmalısınız. İşte eşinizin sizi aldatıyor olabileceğine dair 10 belirti:

Evlilikte aldatma belirtileri

1) İlişkinizin kalitesi düşer

Eşlerini aldatan insanlar suçluluk duygusu ile eşlerine karşı fazla sert ve saldırgan davranabilirler. Eşiniz sizi daha sık eleştiriyor, daha sık kavga ediyor, sizinle daha az zaman geçiriyor, çağrılarınızı yanıtlamıyor ve asabi davranıyorsa sizi aldatıyor olabilir. Bunların sebebi yalnızca ihanet olmayabilir. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız öncelikle eşinizle konuşup bu durumun sebebini sormalısınız.

2) Eşiniz dış görünüşe birdenbire fazla düşkün olmaya başlar

Eğer eşinizin başkasıyla bir ilişkisi varsa, aniden dış görünüşüne fazla ilgi göstermeye başlayabilir. Yeni partnerleri için daha güzel görünmek isteyebilir, kendine yeni kıyafetler alabilir, saç kesimini değiştirebilir, yeni parfümler kullanabilir, kilo vermek ve spora başlamak isteyebilir.

3) Cinsel hayatınızda değişimler yaşarsınız

Eşiniz sizi aldatıyorsa birlikte geçirdiğiniz samimi dakikalar da bu durumdan etkilenebilir, daha sık ve şehvetli zamanlar geçirebileceğiniz gibi, aranıza mesafe girebilir ve hiç cinsel birliktelik yaşayamayabilirsiniz.

Eğer eşiniz cinsel açlığını başkası ile gideriyorsa sıra size geldiğinde kendini isteksiz hissedip size soğuk davranabilir, sizi artık çekici bulmayabilir. Öte yandan gizli ilişkisini gizlemek ve suçluluk hissini bastırmak için sizinle daha çok özel zaman geçirip size yataktan daha düşkünmüş gibi davranabilir. Yeni teknikler öğrenmiş olabilir ve bu yüzden yatakta daha farklı davranıyor olabilir. Bunlar sizi aldattığına dair birer işaret olabilir.

4) Eşiniz sürekli telefonuyla ilgilenip telefonu elinden düşürmeyebilir

Eşiniz sizi aldatıyorsa, sevgilisinden gelen mesajlara cevap vermek için sürekli telefonu ile ilgilenebilir. Ayrıca bu mesajları sizden gizlemek için telefonunu sürekli sizden saklayabilir. Birden telefonu yastığın altında uyumaya başlar, duşa ve tuvalete bile telefonsuz giremez hale gelir, sizinle zaman geçirirken yakalanmamak için telefonu kapatabilir ya da uçak moduna alabilir. Telefonuna karşı çok hassas olup siz telefonunu ellediğinizde abartılı tepkiler verebilir.

5) Eşiniz aniden size hediyeler vermeye başlayabilir

Eşiniz, suçluluk duygusundan ve yeni ilişkisini saklama çabasından size “içimden geldi” diyerek hediyeler yağdırabilir. Böyle yaparak vicdan azabını bastırmaya çalışıyor olabilir. Böyle bir durumda eşinize direkt olarak neden birden bu kadar çok hediye almaya başladığını, bunu neyin tetiklediğini sorun ve tepkilerini ölçün, onu gözlemleyin. Vereceği cevaba, vücut diline ve mimiklerine dikkat edin.

6) Eşiniz çok fazla harcama yapmaya başlayabilir

Eğer eşinizle ortak harcamalar yapıyorsanız ve durup dururken ay sonları sıkışmaya başladıysanız, faturalar normalden kabarık gelmeye başladıysa şüphelenmeye başlayabilirsiniz. Eşiniz eğer yeni sevgilisi için harcama yapıyorsa kredi kartı yerine sık sık nakit para ile, izini kaybettirmek için alışveriş yapıyor olabilir. Hesap defterinizi incelemenizi tavsiye ederiz

7) Birden “arkadaşlarla dışarı çıkmalar” ve “iş yemekleri” artmaya başlayabilir

Eşiniz boş zamanlarını artık sizinle ve ailenizle geçirmekten vazgeçtiyse, çeşitli bahanelerle hep sizden uzak zaman geçiriyorsa bu aldatılma belirtisi olabilir. Aldatan kimselerin en sık kullandığı bahaneler “arkadaşlarla dışarı çıkacağız” ve “iş yemeği var” ya da “toplantı uzadı” gibi bahanelerdir.

8) Eşiniz birden sizi ilgi ve şefkat yağmuruna tutabilir

Eşiniz, suçlu ve itaatsiz hissettiği için birdenbire size normalde olmadığı kadar iyi ve şefkatli davranmaya başlayabilir. Eğer eskiden size karşı mesafeli, iletişimi kopuk biriyken aniden değişip size ilgi göstermeye, size karşı nazik, yardımsever, şefkatli davranmaya başladıysa size acıyor ve vicdanının sesini bastırmaya çalışıyor olabilir. Ancak bu konuda dikkatli olmalısınız, çünkü eşiniz sizinle olan ilişkisini gerçekten düzeltmeye çalışıyor, sağlıklı iletişim kurmak için çabalıyor da olabilir. Elinizde bir kanıt olmadan bu konuda eşinize yüklenmeyin.

9) Eşiniz size karşı kırıcı ve kaba davranabilir

Aniden gelişen kavgalarda kendinizi hakarete uğrarken bulabilirsiniz, eşiniz sizi aldatıyorsa suçluluk hissinden kaçmak için sizi suçlayacak ve her konudan bir kavga çıkaracak kadar gerginleşecektir. Sizi her zamankinden daha fazla eleştirmeye başlaması, sizi sürekli suçlaması, sizden şikayet etmesi, sizi küçük görmesi, aldatılıyor olduğunuzun belirtileri olabilir. Eşiniz sizi aldatıyorsa; sizinle olmaktan, ailenizle vakit geçirmekten sıkılmaya, sizden kaçmaya başlayabilir, kendine yeni hobiler bulup sizinle arasına mesafe koyabilir.

10) Şüpheli bir şekilde çamaşırlarını kendisi yıkamaya başlayabilir

Eğer eşinizin kıyafetlerini siz yıkıyorsanız ve birden kıyafetlerini kendi yıkamak istemeye başladıysa sizden bir şeyler saklıyor olabilir, bu şüpheli bir durumdur. Kıyafetlerinin cebinde bir şeyler kalmış, üzerine bir parfüm sinmiş vb. olabilir ve eşiniz bunu sizden saklamak için kıyafetlerini kendi yıkamaya başlar ya da kuru temizlemeye gönderir.

Kaynaklar:

https://www.rd.com/advice/relationships/signs-of-cheating/

https://familyshare.com/21660/10-signs-your-spouse-is-cheating

https://www.wikihow.com/Determine-if-Your-Spouse-is-Cheating

 
One Response
  1. Mecit kaya

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.