Menu

Er-Râfi isminin anlamı ve özellikleri


er-rafi-ismi

Er rafi isminin özellikleri nelerdir?

Müslümanlık inancında Allah’u Teala’nın 99 ayrı ismi bulunmaktadır. Bu isimlerden birisi de “Er-Rafi”dir. Rafi ismi; yükseltme gücü olan, kaldıran ve yüksek derece sahibi olan anlamlarına gelmektedir. Manevi olarak her şeyden haberi olan ve ruhani boyutta bağışlamayı ve yükseltme gücünü elinde bulunduran Allah’ın bu yönünü belirten isimlerinden biri olarak kabul edilen Rafi ismini zikretme vakti ve sıklığı açısından da önem teşkil eden durumlar bulunmaktadır.

Rafi isminin İslam dinine göre zikredilme günü Pazar günü, zikredilme saati Güneş saati ve tekrar sayısı 351 adettir. Bu ismi zikretmeyi alışkanlık haline getiren kişilerin hayatlarında daha iyi noktalara gelecekleri, kendileri hakkında kötü düşünen bireylerin artık kendilerinden korkacağı gibi durumlar oluşacağı söylenmektedir.

Bunun dışında herhangi bir saldırıya uğrayacağını düşünen kişilerin 70 sefer Er-Rafi ismini tekrarlamasıyla birlikte bu kişinin gelecek her türlü saldırıdan korunacağı söylenmektedir. İstediği bir işte yüksek bir başarıya ulaşmak isteyen bireylerin, hayatında daha iyi bir itibar yaratmak isteyen bireylerin de aynı şekilde bu ismi sürekli olarak zikretmeye devam etmeleri gerekmektedir. Hatta bu ismi doğru yerde ve doğru zamanda doğru sayıda zikretmek neticesinde, zikreden kişinin gönlündeki kişinin de o kişiye gönlünü kaptıracağı söylenmektedir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.