Menu

En Son Moda Saç Renkleri Nelerdir ?


en-son-moda-sac-renkleri-nelerdir

2016’nın en moda saç renkleri ve saç modelleri nelerdir?

Özellikle kadınlar için her sene saç renkleri ve saç modelleri değişiklik gösterebilmektedir. Hatta öyle ki bazen aynı sene içerisinde moda olan birden fazla renk ve modeli deneyip yine değiştiren kadınlar, saçlarına sürekli bir müdahale halindedir. Son yıllarda erkeklerin dahi saç modeli dışında farklı saç renkleri de denediği saç trendleri konusu, çok geniş ve hem ten rengine hem de surat şekline göre değişebilen bir yapıdadır. Bunun dışında eski dönemlerde moda olan renkler ya da saç kesimleri, seneler sonra tekrardan moda olabilir.

Örneğin; geçmiş dönemlerde moda olan kısa kesim ve platin renkli saçlar bu sene tekrardan moda olmuş ve oldukça rağbet görmüştür. Yani saç modasında işler her zaman yeniliğe açık olabileceği gibi her daim geriye dönüşlerin ihtimali de bulunmaktadır. Bunun yanında modanın sürekli kendini temelde aynı kalarak tekrarladığını da göz önünde bulundurursak, en fazla ileri gidilebilecek boyutun saç kesimlerini çeşitlendirip saçlarda birden fazla rengi denemek olduğunu unutmamak gerekir.

2016 senesine baktığımızda trend ve moda olarak sayabileceğimiz saç renkleri bal köpüğü saç rengi, karamel ve çikolata saç rengi, mavi-siyah ya da bakır-kızıl saç rengi ve hepsinden daha öne geçen pastel tonlarında saç renkleridir. 2016 yazının en çok kullanılan saç trendi saçlara renkli bir dokunuş yapmaktır. İster genç ister orta yaşlı çoğu kadının denediği saç stilinde bazen saçların arka kısmına, bazen ön kısmına, bazen yanlardan az miktarda bir tutama pembe, yeşil, mor, turuncu gibi renkler sürülmektedir.

Daha iddialı bir saç yapısı isteyen kadınlar bütün saçlarını da bu tip renklere boyatabilmektedir. Özellikle moda olan renk ise bu sene gridir. 2016 yılının saç modasında genç yaştaki kadınlar bile açık gri saçlarıyla farklı bir tarz yakalayabilmektedirler. Bu yıl saçların genel olarak hangi kesim modelleriyle ve ağırlıklı olarak hangi renklerde kullanılabileceğini de şu şekilde özetleyebiliriz;

Bal köpüğü renginde saçlar : Yıllardır moda olsa da olmasa da kadınların sıklıkla tercih ettiği bal köpüğü saç rengi, 2016’da da çok revaçta olan renklerden biri olmuştur. Üstelik bu renk yine her yaştan ve her saç kesiminden kadının rahatlıkla tercih edebileceği bir saç rengi tonudur.

Bal rengi saç rengi saçın her yerine uygulanabileceği gibi bu rengin üstüne daha koyu tonlarda ya da daha açık tonlarda sarı renk uygulamaları da yapılabilip farklı havalar yakalayabilmek mümkündür. Saçını bal rengi yapmak isteyen kadınlar için saç uzmanlarının tavsiyelerinin ilki, rengin ışıltılı bir ton olmasından dolayı kısa saçlı kadınlara ve saçını genelde dalgalı şekilde kullanan kadınlara daha çok yakışacağı için uygulanması en doğru tercih olacağıdır.

bal-kopugu-rengi-sac


bal-kopugu-rengindeki-sac


Çikolata – kahve renginde saçlar : Bal köpüğü rengi gibi çok uzun dönemlerdir modası hiç geçmeyen çikolata – kahve saç tonu, özellikle Türk insanının ırsi özelliklerine de uygun olmasından dolayı çokca tercih edilen saç renkleri arasındadır. Her türlü ten rengine, göz rengine ve saç şekline uyum sağlayan çikolata – kahve rengi, genellikle klasik tonları tercih edenler için en uygun tercih olmaktadır. Düz renk olarak kullanılabilen bu ton, doğallık ve hafif ışıltı seven her kadın için yıllar boyu kullanılabilecek bir renktir.

cikolata-kahve-rengi-saclar


cikolata-kahve-tonlarindaki-sac-rengi


Ombre uygulanmış saçlar : Son yıllarda bir hayli revaçta olan ombre uygulaması, 2016 saç trendlerinde de hala üst sıralarda yerini korumaktadır. Genelde kumral renk saçlara sahip olan kadınların yaptırmasıyla gündeme gelen ombre uygulaması, artık her tondaki saça o tona uygun renklerle uygulanmakta; isteyen kadınlar sarı saçın üstüne daha da açık tonlarda ombre yaptırmakta, isteyenlerse siyah saçın üstüne daha marjinal görünebilecek şekilde mavi, su yeşili gibi çarpıcı tonlarda ombre yaptırabilmektedirler. Uzun ya da kısa saç kesimlerinde fark etmeden her türlü kendini belli eden ombre, genelde dalgalı saç yapısında ya da düz saç yapısında daha güzel durmaktadır.

ombre-uygulanmis-saclar


ombre-yapilmis-sac-modelleri


Renkli ve pastel tonlardaki saçlar : 2016 saç trendlerine en çok damgasını vuran tonlar kuşkusuz ki renkli tonlardaki ve pastel tonlardaki saç renkleridir. Yazının başında da belirttiğimiz gibi her yaştan kadının bazen de erkeklerin katıldığı bu renk cümbüşüne pembeler, maviler, kırmızılar, morlar ve lacivertler gibi pek çok renk skalası eşlik etmektedir. İstenilen saç modeliyle istenilen tonda her türlü denenebilen bu uygulama, özellikle yazın renkli görüntülere şahit olmamıza imkan verecektir.

renkli-sac-tonlari


farkli-renklerdeki-saclar


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.