Menu

En acayip dinler


Dünyada bildiğimiz dinlerin dışında garip inanışlar ve dinler vardır.

Bunlarla ilgili bir derleme yapalım derken, karşımıza acaip ve garip inanışlar çıktı biz bile şaşırdık kaldık.

İşte en acaip dinler listesi ;


Maradonna Kilisesi ; Arjantin’de Rosario kentinde kurulan ve Arjantinli efsanevi futbolcu Diego Armando Maradonna’ya tapan bir topluluktur. Kendilerine Diegorian ismini veren bu topluluk, yıl başını Maradonna’nın doğduğu gün olarak alıyorlar. Bu dinin kutsal kitabı Maradonna’nın hayatını anlattığı biyografidir. Maradonna’yı futbol oynadığı dönemde çalıştıran kişilerse havariler olarak kabul ediliyor. Yaklaşık 500 kişilik bir cemaat olan bu topluluk hızla Arjantin’de çoğalıyor.


Nuwanbianism ; New York’ta yaşayan siyah müslümanlar tarafından kurulmuştur. Bu dinin başındaki kişi tecavüz suçundan hapis yatmaktadır. Dinin inanışına göre insanların dengesi düşen bir meteor sayesinde bozulmuştur. Düşük yapan kadınların bebekleri dünyaya tekrar gelecek ve birleşecektir. Ölen kişiyi yakmak lazımdır, çünkü böylece tekrar dünyaya gelemeyecektir. Erkek olarak dünyaya gelebilmek için sayısız kadın olarak dünyaya gelmek gerekmektedir. Dünya üzerinde insan ırkından başka 7 ırk daha yaşamaktadır.


Oneida inancı ; New York’da kurulmuş olan bu cemaat, önceleri Hiristiyan inancı ile başlamıştır. Zaman içinde bu inanca değişik kurallar koymuştur. Buna göre Oneida inacında olan topluluk birbiri ile evlidir. Yaşlı olanlar gençler ile birlikte olarak onları cinselliğe alıştırırlar. Cinsellik çocuk yapmak dışında yasaktır. Ağır eleştiriler yaparak birbirlerini sınarlar, bozulan ve değişen olursa topluluktan atılır.


Yahvey inancı ; Gerçek yahudiler siyah renklidir ve beyazlar şeytandır. Irkçı bir felsefeye sahip olan din, hiristiyanlığıda kabul etmektedir. Bir nevi museviliğin evrim geçirmiş bir hali olarak kendilerini kabul ederler.


Ötenazi kilisesi ; Dinin amacı dünyada olan dengenin devam edebilmesi için insan ırkının ölmesinden yanadır. Cinayet ve tecavüz kesinlikle yasak olamasına rağmen, intihar kabul edilmektedir. Hatta kendini öldürmek kutsaldır. Bu nedenle inancın internet sitesinde kendinizi nasıl öldürebilirsiniz diye ip uçları verilmektedir.


Scientology hareketi ; Dünyada en fazla rağbet gören ve mal varlığı en yüksek olan din hareketi olarak kabul edilir. Pek çok ünlü aktör ve aktirist, şarkıcı bu gruba katılmış ve bu inancı kabul etmektedir. Dine göre, bundan 75 yıl önce bir galaktik yönetici istemediği binlerce kişiyi dünyaya göndermiş ve yanardağda yakmıştır. Dünyada insanların acı çekmesinin sebebi bu kişilerin ruhlarıdır. Bu uzaylı ruhları serbest bırakmak için dualar edilmelidir. Ruhlar kurtulunca manevi huzur gelecektir.


Yaohnanen inancı ; Güney Pasifikte küçük bir ada olan Tanna adasındaki yerliler, Kraliçe 2. Elisabeth’in eşi prens Philip’i tanrıları kabul etmektedir. 1974 yılında prensin bir gezisi sırasında orada olan Tanna kabilesinin liderlerinin elini sıkması ile başlayan bu din, her sabah ve akşam yapılan tapınmalar ile halen devam etmektedir.

 
Son 50 Yorum
  1. gülcan
  2. Anonim
  3. saadet
  4. Anonim
    • saadet

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.