Menu

Dünyanın en yaşlı kadını (7 resim)


Her insanın dünya üzerinde yaşantısının uzunluğuna ya da kısalığına göre geçireceği bir süreç bulunmaktadır. Talihsiz kazalar geçirenler veya amansız bir hastalığa yakalananlar bu süreci maalesef ki daha kısa yaşamakta ve hayatlarını çok da uzun yaşayamadan bu dünyadan göçüp gitmektedirler.

Ancak çok nadir de olsa “normal” sayılabilen insan yaşantısının sürecinden çok daha uzun süreçlerde yaşayanlar da kayıtlara geçmektedir. Bunun sebebi bazen kalıtsal bir takım durumlara bağlı olabilse de bazılarının şansı hayatları boyunca sağlıklarına dikkat etmelerinden kaynaklanmaktadır.

Az önce verdiğimiz örneğin en bilindik olanı, Antisa Khvichava isimli kadındır. Gürcistan asıllı olan bu kadın, 132 yaşına kadar yaşamıştır. 1880 doğumlu olan Khvichava’nın oldukça geniş de bir ailesi bulunmaktadır. Yaşlı kadının 10 tane torunu, 12 tane torununun torunu ve 6 tane de büyük torunu bulunmaktadır.

Durum böyle olunca, geniş ailenin bireyleri bu kadar uzun ömürlü olan büyük büyük annelerinin son günlerinin fotoğraflarını ve 130. doğum gününün kutlamalarını bu şekilde kayıt altına almışlardır.

1.

yasli-kadin-1


2.

yasli-kadin-2


3.

yasli-kadin-3


4.

yasli-kadin-4


5.

yasli-kadin-5


6.

yasli-kadin-6


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.