Menu

Dünyanın en ünlü seri katilleri


ünlü seri katiller

Tarih boyunca savaşlar yapılmış, insanlar birbirlerini sürekli olarak öldürmüşlerdir. Bu durumun geçerli sebepleri olsa da hiçbir geçerli sebep olmadan da bazı insanlar, insanları öldürmekten zevk almışlar ve bunu bir tutku haline getirmişlerdir.

Bu tutku da sürekli olarak insan öldürme dürtüsünü öne çıkarıp durmuştur. Sağlıklı olduklarını kesinlikle söylemek mümkün olmayan bu kişiler seri katil olarak adlandırılmışlar, yaşadıkları bölgelerde çevrelerine korku salmışlardır. İşte, dünyanın en ünlü seri katilleri;

albert desalvo


Albert Desalvo: Boston kasabı olarak adlandırılan Desalvo, 13 kadını vahşi bir şekilde öldürdü. Ancak, cinayetlerden değil tecavüz suçundan ceza aldı ve 1973 yılında kaldığı hapishanede başka bir mahkum tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

albert fish


Albert Fish: 1910 yılında ilk cinayetini işleyen Amerikalı katil Fish, Kuzuların Sessizliği filmine konu olan bir isim. Öldürdüğü insanların etini yiyen bu seri katil elektrikli sandalyede idam cezası aldı. Bu durumu da ” Elektrikli sandalyede ölmek ne de büyük zevk ” olarak tanımladı.

Fugitive Carl Panzram After Capture


Carl Panzram: Farklı ülkelerde 21 kişiyi öldüren ve birçok suç işleyen Panzram, Amerika’da hırsızlık suçundan tutuklanarak ceza evine atıldı. 1930 yılında da idam edildi.

dennis nilsen


Dennis Nilsen: Cinsel sapkınlık teşhisi konulan Nilsen, İngiltere’de 15 genç erkeğin öldürülmesinden sorumlu. Yakalandıktan sonra ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırıldı.

dr henry howard holmes


Dr. Henry Howard Holmes: Amerika’da toplam 27 kişiyi öldürdüğünü itiraf eden Holmes, 1896 yılında idam edilerek cezalandırıldı.

earl leonard nelson


Earle L. Nelson: 1920’li yılların Amerikasında Goril katil olarak adlandırılan Nelson, 18 ayda 18 kadını hunharca öldürdü. Yakalandıktan sonra hapishaneden kaçsa da kısa sürede yakalanıp idam edildi.

harold shipman


Dr. Harold Shipman: 27 yıl içinde 250 kişinin öldürülmesinden sorumlu tutulan İngiliz Dr. Shipman, 1998’de işlediği bir cinayet sebebiyle tutuklandı ancak hücresinde intihar ederek hayatına son verdi.

jeffrey lionel


Jeffrey Lionel Dahmer: Çoğu zenci toplam 17 kişiyi öldüren ve bir kısmının da etlerini yediği belirlenen Amerikalı seri katil Dahmer, konulduğu ceza evinde demirle kafasına vurularak öldürüldü.

john wayne gacy


John Wayne Gacy: Amerika’da Palyaço katil olarak bilinen Gacy, toplamda 32 çocuğa hem tecavüz ettiğini hem de öldürdüğünü itiraf etti. 1980 yılında zehirli iğne ile öldürülerek cezası infaz edildi.
One Response
  1. ziya sancak

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.