Menu

Dünyanın en pahalı bisikletleri


dünyanın en pahalı bisikletleri

Spor yapanların en çok tercih ettiği ürünlerden biri bisikletlerdir. Dağda, düz yolda ya da sürat amaçlı üretilen ve kullanılan bisiklet çeşitleri son yıllarda büyük değişimler geçirdi.

İcat edildiği günden bu güne görüntüsel olarak formunu pek de fazla kaybetmeyen araçlardan biri olan bisikletler, günümüzde oldukça hafif malzemelerden ve dayanıklı olarak üretilmektedir.

Bu tür bisikletler kaç paradır diye soracak olursanız, fiyatları inanılmaz derecede yüksek ve el yakan cinsten. İşte, dünyanın en pahalı bisikletleri;

trek butterfly madone


Trek Butterfly Madone ( 500 Bin Dolar ): Tasarımcı Damien Hirst tarafından bu bisiklet, 2009 Tour de France’ıın şampiyonu Lance Armstrong için tasarlanmıştır. Bisikletin jantları kelebek figürleriyle süslenen bu bisiklet, yakın zamanda kaza geçiren Lance Armstrong’un dönüşünü onurlandırmak için yapılmış. Son derece stilize ve göz alıcı olan bisiklet, tıpkı bir sanat eseri gibi üst sınıf bir bisiklet olarak kabul edilmektedir.

trek yoshimoto nara


Trek Yoshimoto Nara ( 200 Bin Dolar ): Nara, çocuk yüzlerine verdiği basit ve karanlık yüz ifadelerini resmeden bir Japon sanatçısıdır. Bu bisikletteki lastik kapağına dikkat edin. Güçlü bir rock and roll ve punk rock ruhu var gibi. Yarışlarda performans sağlaması için tasarlanan bu bisiklet, karbon fiberden imal edilmiş hafif bir modeldir.

kaws trek madone


Kaws – Trek Madone ( 160 Bin Dolar ): 2009 yılındaki Vuelta Leony Castilla yarışı sırasında Lance Armstrong tarafından kullanılan bir bisiklettir. Kansere karşı mücadele için Sotheby tarafından yapılan açık arttırmada satılan, Lance Armstrong’un kullandığı yedi bisikletten biriydi.

auramania altın bisiklet


Auramania Kristal Sürüm Altın Bisiklet ( 114 Bin Dolar ): Güzel deri selesi bu inanılmaz bisikletin özelliklerinden biridir. Yalnızca 10 adet kadar sınırlı olarak Auramania tarafından üretilmiştir. Bisikletin gövdesi 24 ayar altın kaplamalı ve 600 adet Swarovski kristalleri ile süslenmiştir.

trek madone 7 elmas


Trek Madone7 – Elmas ( 75 Bin Dolar ): Lance Armstrong’un Tour de France’ı yedinci defa kazandığı ve yarışta kullandığı bisiklettir. 75 bin dolarlık bir bedelle 2005 yılında bir açık arttırmada alıcı buldu. Bisiklet 300 beyaz elmas ve 7 insan yapımı elmas ile süslenmiş. Nike, trek bisiklet, Alan Friedman ve Lenny Futura bu proje üzerinde işbirliği yapmışlardır. Birinci sınıf bir kuyumcu olan Friedman ve mali destek sağlayan Futura, Trek Madone7’yi tasarım ödülünü kazanmak için üretmişlerdir.

chrome hearts cervelo


Chrome Hearts % Cervelo ( 60 Bin Dolar ): Bu sınırlı sayıdaki bisiklet modeli, ünlü bisiklet üreticileri Cervelo ve Chrome Hearts tarafından 2010 yılında imal edilmiştir. Özel bir yarış bisikleti olan Cervelo, aynı zamanda triathlon’da da kullanılmaktadır. Gösterişli olduğu kadar sağlamlığıyla da öne çıkmaktadır.

montante altın koleksiyonu


Montante Lüks Altın Serisi ( 46 Bin Dolar ): İtalyan bisiklet markası Montante tarafından üretilen bu bisiklet, 24 ayar altın kaplamalı, 11 bin adet Swarovski taşla süslü, deri seleli olarak kadınlar için tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu özellikleri ile birlikte diğer tüm modellerindeki üstün performansa da sahiptir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.