Menu

Dünyanın en pahalı 5 futbolcusu


en pahalı futbolcular

Futbol, dünyanın en fazla seyredilen ve takip edilen spor etkinliklerinin başında geliyor.

Hemen her ülkede futbol ilk sırada gelen spor dalı olarak öne çıkmaktadır.

Özellikle Avrupa futbolu, dünyanın en pahalı futbolcularının top koşturduğu bir arena. İşte, dünyanın en pahalı 5 futbolcusu;

ronaldo


1.. Cristiano Ronaldo – Real Madrid: 150 milyon Dolar. 

Portekizli futbolcu Motorola, Coca-Cola ve Nike gibi firmalarla yaptığı anlaşmaların yanı sıra, facebook’taki 50 milyon takipçisiyle tam bir fenomen. Dünyanın en pahalı futbolcusu olarak listemizde ilk sırada.

bale


2. Gareth Bale – Real Madrid: 138 Milyon Dolar.

Adidas gibi büyük markalarla olan sponsorluklarının yanında, FİFA’nın video oyunlarında da yer alan Bale, 138 milyon dolarlık değeri ile listemizin ikinci sırasında.

messi


3. Lionel Messi – Barcelona: 118 Milyon Dolar.

Tartışmasız futbol’un en değerli ve en iyilerinden biri. Arjantinli futbolcu Barcelona’da oynamaya başladığından beri neredeyse tüm kupalara ipotek koydular. Barcelona’dan ayrılacak olsa sanırız dünyanın en pahalı futbolcusu olacaktır.

falcao


4. Radamel Falcao – Monaco: 82 Milyon Dolar.

Monaco kulübünün en önemli silahı olan Falcao, attığı düz ve sert şutlarıyla tanınıyor. Bu süper atletik genç futbolcu Avrupa’daki kulüplerin de gözdesi durumunda.

iniesta


5. Andres Iniesta – Barcelona: 78 Milyon Dolar.

İspanyol futbolunun altın çocuğu, Barcelona’nın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Eşsiz bir futbol zekasına, tekniğine ve becerisine sahip en pahalı futbolculardan birisi.
Son 50 Yorum
  1. selena
  2. semih
    • tunahan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.