Menu

Dünyanın En Pahalı 10 Evi


Dünyanın en pahalı 10 evi

Dünya üzerinde bir çok ayrıcalığı bulunan; değişik dizaynlarıyla göze çarpan binalar, oteller, gökdelenler bulunmakta. Bu yapıların içerisinde ev olarak dizayn edilen yapıların fiyatları da çok uçuk. İşte dünyanın en pahalı 10 evinin özellikleri ve fiyatları…


1) ANTİLİA

dunyanin-en-pahali-10-evi_1


Fiyatı 1 milyar dolardan fazla olarak belirtilen Antilia, Güney Mumbai’de inşa edilmiş. Kat sayısı 27 olan bu evin, olası bir deprem felaketinde 8 şiddetine kadar dayanabileceği söyleniyor.


2) VİLLA LEOPOLDA

dunyanin-en-pahali-10-evi_2


750 milyon dolarlık fiyatıyla dudak uçuklatan bu villa Fransa’da bulunup, bir çok yüzme havuzuna; bünyesinde bahçe işlerine yetişebilmesi için 50 ayrı personele sahip.


3) BEYAZ SARAY

dunyanin-en-pahali-10-evi_3


ABD’nin ünlü Beyaz Saray’ı, 312 milyon dolar değerinde. İlk olarak George Washington tarafından planlanan yapı, 1799 yılında Washington’ın vefat ettikten ancak 1 yıl sonra tamamlanıp açılabildi. Tüm duvarları bu yüzden beyaza boyanmıştır.


4) THE PENTHOUSE

dunyanin-en-pahali-10-evi:4


225 milyon dolar değerinde olan bu ev, tamamen güvenlik ve konfor üzerine tasarlanmış. Camlarında kurşun geçirmezlik özelliği var, panik odası ve şarap tadım üniteleri dahi mevcut.


5) FAIRFIELD MALİKANESİ

dunyanin-en-pahali-evi-8


ABD’de bulunan bu yapının fiyatı 170 milyon dolar ve aynı zamanda banyosunda bulunan küvetinin fiyatı da 150 milyon dolar.


6) FRANCHUK VİLLA

dunyanin-en-pahali-10-evi:6


161 milyon dolarlık bu yapı, mülk olarak satılmadan önce kız yurdu olarak kullanılıyormuş. Evin içerisindeki sanat eserlerinin de evin fiyatı kadar yüksek fiyatlı ve değerli olduğu söyleniyor.


7) THE PINNACLE

dunyanin-en-pahali-10-evi_7


Pioneer dağının en muhteşem manzarasına sahip bu ev, 155 milyon dolarlık fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.


8) THE MANOR

dunyanin-en-pahali-10-evi_5


Bu ev televizyon sektörünün dünyaca ünlü ismi Aaron Spelling ve kızı için inşa edilmiştir. Fiyatı 150 milyon dolar olan bu yapının içinde sinema salonundan güzellik salonuna, 100 araçlık otoparka kadar her şey mevcut.


9) ŞEHZADE BURHANETTİN EFENDİ YALISI

dunyanin-en-pahali-10-evi-9


100 milyon euroya satışa çıkan bu yalı, 1880 yılında inşa edilmiş. 3630 metrekarelik bu yapının ilk sahibi Sultan Abdülhamit’tir. Şuanki sahipleri ise Erbilgin ailesidir.


10) UPTOWN COURT

dunyanin-en-pahali-10-evi-10


139 Milyon dolarlık bu malikanede toplam 103 tane odası bulunuyor. Penthouse’tan helikopter pistine, yüzme havuzundan sinema salonuna kadar her şey mevcut.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.