Menu

Dünyanın en büyük 5 futbolcusu


Dünyada ve ülkemizde çok sevilen futbol, her geçen gün daha da büyümekte ve geniş kitlelere hitap etmektedir.

Bu güne kadar ki en iyi futbolcuları sizin için topladık.

İşte gelmiş geçmiş en iyi 5 futbol oyuncusu ;


 1 – Diego Armando Maradonna ;  1960 yılında Arjantin’de doğmuştur. Boca Juniors takımı ile futbola başlamıştır. 1981 yılında Barcelona FC takımına o zamanın en büyük transfer ücreti ile geçmiştir. 2 sezon boyunca burada top oynayan Maradonna istenilen performansı sağlayamamıştır. Napoli takımı tarafından transfer edilmiştir.  Bu takımda en süper yıllarını geçirmiştir. 1986 Dünya Kupasında efsaneleşmiştir. Futbol tarihinin en büyük futbolcusu olarak anılmaktadır.


2 –  Lionel Messi; 1987 yılında Arjantin’de doğmuştur. Oyun tarzı ve şekli ile Maradonna’ya benzetilmektedir. Barcelona FC, Arjantin milli takımlarında forma giymektedir. FIFA tarafından 21 yaşındayken aldığı Dünya’da yılın futbol oyuncusu ödülü vardır.


3 -Pele; 1940 yılında Brezilya’da doğmuştur. Forvet olarak dünyanın en ünlü futbolcusudur. Kariyerine Brezilya liginden Santos’da başlamış ve Cosmos takımında futbolu bırakmıştır. Futbol kariyerinde 1281 adet gol atarak, kırılması zor bir rekor kırmıştır.


4 -Franz Beckenbauer ; 1945 yılında Münih’te doğmuştur. Futbola henüz çok küçük yaşlarda başlamıştır. Bayern’in en büyük futbolcusu olmuştur. 1976 yılında Avrupa’nın en iyi futbolcusu seçilmiştir. 1977 yılında Pele’nin oynadığı Cosmos’da oynamıştır ve daha sonra teknik direktörlük yapmıştır.


5 -Michel Platini ; 1955 yılında Fransa’da doğmuştur. Gol atma şekli ile dünyanın en başarılı futbolcularındandır. Avrupa’da yılın futbolcusu ödülünü arka arkaya 3 sezon almıştır. Şu anda UEFA başkanı ve teknik direktördür.

 
Son 50 Yorum
  1. Anonim
    • Anonim
      • Mert Aykut
  2. yavuz
  3. tc volkan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.