Menu

Doğal kas gevşetici bitkiler


kas gevşetici

Kaslarda olan sıkışmalar, kramplar hareket etmenizi zorlaştırarak ciddi ağrılara neden olurlar. Bu tarz durumlarda kullanılan kas gevşeticiler, kas spazmlarını ve ağrılarını yok ederler.

Doğada, doğal kas gevşetici bazı bitkiler vardır. Bu bitkilerin sağlığımıza zararı yoktur ve iyi birer kas gevşeticidirler.

kas krampları


Papatya ; Papatya doğal bir kas gevşetici ve sakinleştiricidir. Kas spazmlarını ve kas ağrılarını rahatlatması yanı sıra baş ağrıları, gerginliğe de iyi gelir. Papatya anti-inflamatuar özelliği ile yüzyıllardır kullanılmaktadır.

Kava kökü ; Kramp giren ve kasılan kasları rahatlatmak için kullanılır. Rahatlatıcı ve gerginlik alıcıdır.

Kedi otu ; Kas spazmları ile ilgili tüm şikayetlerde yüzyıllardır kullanılır. Özellikle boyun tutulmalarında çok etkilidir.

Kedi nanesi ; Kedi nanesi aslında bir nane türüdür. Asya ve Kuzey Amerika’da yetişir. Yatıştırıcı ve kas gevşeticidir. Eklem ve yumuşak doku yaralanmalarında şişliği alır.

Kırmızı biber ; Kas kramp ağrılarını azaltır.

Bayır turpu ; Stres ile oluşan kas tutulma ve kramplarını alır. Banyo suyuna ekleyerek, banyoda 10 dakika kadar beklemek yeterlidir.

Lavanta ; lavanta çiçeği yağı kas ağrılarına iyi gelir. Doğal bir kas gevşeticidir. Dairesel masaj yaparak sürülmelidir.

Şeytan tırnağı ; Artirit ve diğer kas hastalıklarında kullanılır. Kas gevşeticidir.

Nane yağı ; Nane yağı dairesel hareketler ile tutulan kaslara sürüldüğünde ağrıyı keser ve kası rahatlatır.

Fesleğen, kakule, zencefil kökü, bergamot doğal kas gevşeticilerdir.

Bu bitkileri kas gevşetici olarak kullanmak için bir aktara müraacat edilmelidir. Aktarın verdiği bilgiler doğrultusunda kullanılmalıdır. Unutulmaması gereken şey, bitkilerin yanlış kullanılması da sağlığa zarar vermektedir. Aslında bir doktora gözükmek ve bilgi almak çok önemlidir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.