Menu

Diş ağrısı en çabuk nasıl geçer diş ağrısına ne iyi gelir


diş ağrısı

Diş ağrıları dişlerde çürüme, iltihap nedenleri ile oluşur. Özellikle akşamları diş ağrıları şiddetlenir. Ani başlayan diş ağrılarında doktora gidemiyorsanız evinizde bulunan bazı bitkiler ve gıdalar ile çözüm yaratabilirsiniz. İşte, diş ağrısı ve diş ağrısına iyi gelenler ;

Dişinizin dolgusu düşmüş veya çürükse diş ağrısına neden olan şeylerin başında yediğiniz yemek parçaları olabilir. Bu nedenle bir kürdan yardımı ile dişe kaçan parça çıkarılmalıdır. Doktorlar iltihaplı bir dişiniz varsa antibiyotik tedavisi uygulamaktadır. Doktora gidecek bir saat değilse evde çözüm bulmak zorunda kalırsınız.

Diş ağrısını geçiren karışımlar ve bitkiler

1 bardak su içine bardağın %60’ kadar sirke, üzerine bardağı dolduracak kadar su ekleyin. 1 çay kaşığı tuz ilave ederek bu karışım ile ağzınızı çalkalayın. Ağrıyan dişin olduğu kesimde bu karışımı biraz tutun. Bu karışım şiddetli diş ağrısını hızla alır ve sizi rahatlatır.

Bir pamuğa dökülen 10-15 damla alkol diş ağrısı oluşturan dişin üzerine yerleştirilir. Bu yöntem ile ağrı hafifleyebilir.

Karanfil, diş ağrılarında sıklıkla kullanılan bir baharattır. Genelde, diş ağrısında kullanılan sıvılar hızla diş ağrısına etki eder. Karanfili bir müddet diş içinde tutmak ve dişe etki etmesini beklemek gerekir. Karanfil, dişi lokal olarak uyuşturur.

Karanfil yağı, karanfilin kendisinden çok daha hızlı etki etmektedir. Bir pamuğa damlatılan 10 damla kadar karanfil yağı ağrıyan dişin üzerine yerleşir. Diş çok daha hızlı uyuşacaktır.

Sirke ve defne yaprağı bir cezvede kaynatılır. Hazırlanan su ile gargara yapılır.

diş ağrısına iyi gelenler

 

Sarımsak ezilerek ağrıyan dişin etrafına sürülürse diş ağrısını yavaşlatır.

Adaçayı ile ağrıyan dişe gargara yapmak ağrıyı yavaşlatır.

Taze nane yapraklarını robottan geçirin ve üzerine çok az su koyarak 1-2 gün bekletin ağrıyan dişe bu karışımı uygulayın. Ağrı yavaşlayacaktır.

Dişinizde dolgu varsa ve dolgulu diş ağrıyorsa ;  10 adet karanfili dövün ve fincana koyup, soğumaya bırakın. Yaklaşık 10 dakika sonra bu su ile dişlerinize gargara yapın.

Dişiniz şişti ve iltihaplandıysa hemen bir buz dolu torba hazırlayın ve yanağınız üzerinden bu torba ile bası uygulayın. İltihabın oluşturduğu acıyı alması yanı sıra şişlik de küçülecektir.

Diş ağrısını kesen en etkili ağrı kesiciler majezik ve apranax’tır. Evinizde mutlaka bu ilaçları bulundurun.

Sarımsak, etkili bir diş ağrısı çözümüdür. Sarımsağı ezip uygulayabildiğiniz gibi, ikiye bölüp ağrıyan dişe uygulayabilirsiniz.

Zerdeçal, su ile karıştırılarak kulak memesi kıvamına getirilir ve ağrıyan dişe uygulanır.

Buğday çiminin suyu, dişlerde iltihap olduğunda etkilidir.

Tohum karabiber, ağrıyan dişe koyulduğunda ağrıyı keser.

Tüm bu yukarıda verilen öneriler sizin bir diş doktora gidinceye kadar rahatlamanızı sağlar. Kesinlikle diş ağrılarında diş doktoruna gidilmeli ve tedavi olunmalıdır.
Son 50 Yorum
 1. Dertbende
 2. berat temel
 3. Anonim
 4. Gökmen
 5. Dişim ağrıyooo
 6. Ziyaretçi
 7. Hasan
 8. Anonim
 9. dfffjej
 10. Babzb
 11. #HAYIR
 12. Anonim
 13. heves
 14. rozerin
 15. Anonim
 16. Hahajd
 17. Anonim
 18. beşevler çilingir
 19. Dkdkfjfjdj

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.