Menu

Didem Uzel kimdir


didem-uzel-1

1971 yılında dünyaya gelen ünlü isim Didem Uzel, Sakaryalı bir ailenin çocuğu olarak yaşamını sürdürmüştür. Ailesinin yanında yetiştikten sonra üniversite sınavında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’nü kazanan Uzel, İstanbul’a gelerek eğitimini sürdürmüştür.

Bu arada eğitimi devam ederken fiziğine ve güzelliğine güvenen Didem Uzel, 1993 yılında Best Model of Turkey yarışmasının elemelerine katılarak yarışmacı olmaya hak kazanmış ve yarışmanın sonucunda o senenin kazananlarından 2. isim olmuştur.

didem-uzel-2


Bu yarışmadan çıktıktan önü açılan Didem Uzel, bir sonraki yıl da Miss Turkey yarışmasına katılmış ve bu yarışmada da 2. olan isim olmuştur. Miss Turkey’in ardından bir de Avrupa Güzeli yarışmasına giren Didem Uzel, ilginç bir şekilde bu yarışmada da 2. olmayı başarmıştır. Güzelliği tescillenen Uzel’in bu süreçten sonrasında bir çok televizyon yapımında rol aldığı bilinmektedir.

Didem Uzel’in en bilindik rol aldığı TV yapımları “Büyük Umutlar”, “Eylül”, “Doktorlar”, “İki Aile”, “Yürek Çığlığı”, “Hızma”, “İntikam” ve “Yalan” adlı dizilerdir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.