Menu

Cinlerle Evlenilir Mi?


cinlerle-evlilik

Cinlerle evlilik mümkün müdür?

İslam dininde, din insanlarını iki farklı görüşe ayıran konulardan biri de cinlerle evlilik konusudur. Bazı alimler cinlerle evliliğin mümkün olduğunu iddia etse de çoğu alim böyle bir durumun mümkün olamayacağının altını çizmektedir. Konuyla ilgili ne Peygamber efendimizin onayladığı bir sözü ne de kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de cinlerle evlilik konulu bir ayet / hadis bulunmamaktadır.

Bu evliliğin mümkün olmayışına sebep olarak bir insan ile bir cinin evlenmesi durumunda her şeyden önce vücut kimyasının tutmayacağı gerçeği öne sürülmektedir. Sonuçta bir insan ile bir cinin arasında cins olarak temelde bir farklılık bulunmaktadır. Bu sebepten de evlenilse dahi herhangi bir hikmeti olmayacağı için, evliliğin gerektirdiği sevgiyi, saygıyı ve diğer özel durumları yaşamalarında bir mahiyet görülmeyecektir.

Konuyu daha detaylı incelersek, bu evliliğin olmaması için hem cinin biyolojik yapısına hem de insanın biyolojik yapısına bakılması gerekmektedir. İnsanların biyolojik olarak molekül ve hücre yoğunlaşmasından meydana geldiği bilindiği üzre, cinlerin de ışığa benzer bir enerjiden meydana getirdiği bilinmektedir. Bunun anlamı bu iki varlığın da hem alem olarak, hem madde olarak birbirlerinden çok çok farklı olmaları ve herhangi bir birleşim yaşamalarının ne kadar anlamsız olabileceğini ortaya koymaktadır.

Cinlerin insanların hayatındaki tek rolü; erkek cin olsa da kadın cin olsa da karşısındaki insanı tahrik etmek, içinde saklı duran şehvetini ortaya çıkarmak, farkında olmadığı heveslerin peşine düşmesini sağlamak ve hislerinin bir anda farklı şekillerde ortaya çıkartmaktır.

Cinlerle evlilik konusunun hastalık boyutu

Çoğu kişinin fikir birliğine vardığı düşünceler, cinlerle evlilik konusunun çok geçmişten gelen dini bir hurafe olduğu ve insanların da kendilerini buna inandırmayı seçtikleridir. Batıl inançların bu tip inanç sistemlerinde yaygın olduğu bilindiğinden, cinler ve evlilik konusunda da bu tip hurafelere inanılıyor olma ihtimali oldukça yüksektir.

Bir de bu işin insanların zihinsel hastalığına bağlanma durumu da bulunmaktadır. Bunun anlamı, beyinsel ve düşünsel hastalıklardan olan şizofreni hastalığı vb. hastalıklara yakalananların gördükleri halüsinasyonların sonrasında böyle bir durumun içine düştükleri ihtimalinin bulunmasıdır.

Cinlerle evlilik belirtileri nelerdir ?

Hem kadın cinlerle yapılan evlilikler hem de erkek cinlerle yapılan evlilikler görülebilir deneyimlerdir. Daha çok erkeklerle olan evliliklere rastlanılan bu konuyla alakalı ilk söylenecek şey; kadın cin de olsa erkek cin de olsa ilk olarak rüyanıza girerek sizinle bir evlilik kurduğunu sizlere göstermektedirler.

Erkek cinler kadın bir insana aşık olmuşsa, o kadının rüyasına girerek kadının kendisini gelinlikle görmesini sağlar. Sonrasında kadının sürekli aklında dolanma, sürekli şehvetli hale gelmesi ve çoğu zaman cinsel ilişki münasebetleri meydana gelir. Hatta bu kadın bir de gerçek hayatta evliyse eşiyle arasının bozulmasına kadar gidebilen süreçler yaşanmaktadır. Eğer karşı taraf kendisine aşık olan cinlere iyi davranırsa normal hayatlarında bir problem olmayacağı, ancak ondan korkması ve gitmesini istemesi gibi durumlarda da  kişinin hayatına ve kendisine zarar verdiği rivayet edilmektedir.

Cinlerle evlilik nasıl bozulur?

İnsanların yaşadığımız alemde hem biyolojik olarak hem de dini boyutlarda sadece kendi türünden olan bir varlıkla hayatını birleştirmesi mümkündür. Sağlıklı olan evlilikler ancak bu yolla meydana getirilmektedir. Ancak bazı durumlarda insanlara musallat olan cinlerin kendilerini evlenmeye zorladıkları, insanlar karşı koyduğunda ise kendilerine zarar vermekle tehdit ettikleri söylenmektedir.

Durum böyle olduğunda, bu tip iddialarda bulunan kişilerin de yakın çevreleri bu bireyler için olur olmadık konuşmalarda bulunabilmekte; ya akli dengelerini kaybettiklerini söylemekte ya da yaptıkları yanlışların üzerini cin konusuna getirerek örttüklerini iddia etmektedir. Bu tip zor durumlardan da kurtulmak adına konuyla ilgili din insanları ve medyumlara başvurarak gerekli önlemlerin alınması önerilir.

İnsanların cinlerden çocuğu olur mu?

Bir insana musallat olan cin, ona istediği her şeyi öyleymiş gibi gösterebilme lüksüne sahiptir. Yani isterse kişiyi kendisiyle evli gibi gösterebilir isterse de çocukları varmış gibi bir ortam yaratabilmektedir. Ancak dünyevi yaşamda böyle bir olgunun mümkün olamaması, insanların dışarıdan delirmiş gibi gözükmelerine neden olmaktadır. Sürekli rüyalarda cinsel ilişki yaşayan, sürekli kendisinin olmayan bir eşinden ve çocuklarından bahseden kişilere cinlerin musallat olduğundan söz edebilmek mümkün hale gelmektedir.
Son 50 Yorum
  1. mahmut naci
  2. yusuf
  3. hasan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.