Menu

Can Bonomo Kimdir ?


Can Bonomo’nun hayatı

24 Mayıs 1987 yılında İzmir’de dünyaya gelen Can Bonomo, Sefarad Yahudileri’ndendir. Sefarad Yahudileri, 1492 yılında Sultan 2. Beyazıd tarafından İzmir ve Selanik’e yerleştirilen Yahudilerdir. Ailesiyle birlikte İzmir’de yaşayan Can Bonomo, ilk olarak müzik hayatına 8-9 yaşlarında annesinin hediye ettiği gitarla başladı. İlk, orta ve lise öğretimini İzmir’de tamamlayan Can Bonomo, içerisinde sürekli bir tutku olarak tuttuğu müzik tutkusunu üniversiteyi de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Sinema-Televizyon bölümünü okumaya hak kazanmasıyla İstanbul’da devam ettirdi. İstanbul’a geldiğinde bir yandan ses prodüksiyonculuğu yapıp bir yandan da okuluna devam etmekteydi. Can Bonomo üniversite yılları içerisinde ilk olarak Radyo Klas, Radio N101 ve Number One Fm’de radyoculuk deneyimleri edinmiştir. Radyodan sonra televizyona da geçiş yaparak Number One Tv ve MTV için televizyon programı formatları hazırladı. Tabi tüm bu çalışmalarının arasında küçük yaştan beri tutkunu olduğu müzik çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Can Bonomo, İstanbul ve İzmir’de kendi kurduğu amatör müzik grubuyla bir çok konser verdi.

can-bonomo-kimdir-2

Can Bonomo’nun önlenemez yükselişi

O dönemler radyo ve televizyon dünyasıyla içli dışlı olan Can Bonomo’ya ilk olarak MTV Türkiye’den teklif geldi. Teklifi kabul ederek ”Rock’n Dark Express” adlı programda sunuculuk yapmaya başlayan Can Bonomo’nun yıldızı başka bir olaydan dolayı parlayacaktı. Aynı dönemlerde okulda final projesi olarak özensiz olarak çektiği ”Hoppala” filmi Facebook’ta çok fazla paylaşılmış, öyle ki Seray Sever bu videoyu izleyip Can Bonomo’yu bulmuştur. O dönemlerde kendi dizisi için çalışmalar yapan Seray Sever, Can Bonomo’ya bu dizi için başrol teklifi vermiştir. O da kabul ederek ”+18” dizisinde başrol oynamaya başlamıştır.

Can Bonomo’nun önlenemez yükselişi

Ve nihayet müzik sektörüne profesyonel olarak girişi için karşısına güzel bir fırsat çıkan Can Bonomo, dönemlerde tanıştığı yapımcı Can Saban’a kendi demosunu ulaştırdı. Ve o kaydın Can Saban’ın eline ulaşmasından sonra 2 yıllık bir süreç içerisinde çok iyi çalışmalar yapan Can Bonomo, 2011 yılında yapımcılığını doğal olarak Can Saban’ın üstlendiği ”Meczup” albümünü çıkarmıştır. Çıkış yaptığı dönemde gerek müzik tarzı, gerek giyim tarzı gerekse sempatik hareketleriyle kısa sürede kendine büyük bir hayran kitlesi yaratmıştır. Albümdeki çıkış parçası hariç bütün şarkıların sözleri Can Bonomo’ya aittir. Bu albümden sonra 2012 yılında ve 2014 yılında 2 tane daha albüm çıkaran Can Bonomo, çok büyük bir şerefe nail olarak 2012 yılında ülkeler arası şarkı yarışması Eurovision’da Türkiye’yi temsil etme onuruna layık görülmüştür. En son olarak 2014’te düzenlemesini Küçük İskender’le birlikte yaptıkları ”Delirmek Belirmektir” adlı şiir kitabını da çıkartan Can Bonomo, sanatın çoğu alanında yetenekli olduğunu hayran kitlesine bir kez daha kanıtlamıştır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.