Menu

Böbrek temizliği yapan bitkiler


böbrek detoksu

Böbrekler vücudumuzun hayati organlarıdır. Vücuttan toksinleri atmamızı sağlayan ve filtre görevi gören böbrekler, zamanla işlevini yerine getiremez hale gelebilir.

Bu durumda böbrekleri temizleyen bazı bitkilerden yardım alınabilir.

İşte, böbrek temizleyen bitkiler ;

böbrek temizliği yapan bitkiler


Böbrek temizleyen bitkiler nelerdir?

At kuyruğu ; Böbrekleri temizleyen etkili bir bitkidir. İçinde bulunan silis, idrar söktürücü özelliği nedeni ile, böbreklerde bulunan toksinleri atar ve silis sayesinde doku tamiri yaratır.

Ayı üzümü ; Mesane yolları ve idrar yolu enfeksiyonlarında sıklıkla kullanılan bir bitkidir. İçinde bulunan antibakteriyal maddeler sayesinde, idrar yolu enfeksiyonları engellenir. İçinde bulunan tanen kimyasalı ise, böbrekleri toksinlerden temizler.

Ayrık otu ; Doğal idrar söktürücüdür. İdrarı arttırır ve toksinleri hızla temizler. İdrar yolu hastalıklarına iyi gelir. Sistit, nefrit, prostat, idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelir.

Isırgan otu ; Isırgan otu içinde bulunan beta karoten, A, B2, C, E vitamini ve kalsiyum, potasyum ve demir böbrekleri temizler ve idrar söktürür.

Maydonoz ; Çok kuvvetli bir idrar söktürücüdür. Aynı zamanda, üriner sistemin düzenli çalışmasını sağlar. Çok kuvvetli bir detoks malzemesidir. Özellikle kaynatılan suyunun içilmesi böbrekleri temizler.

Altınbaşak ; Altınbaşak, idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılan bir bitkidir. Nefrit ve sistit gibi hastalıklarda kullanıldığı gibi  candida denilen kadınlarda oluşan mantara iyi gelir.
One Response
  1. Nazım Öz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.