Menu

Biberde hangi vitaminler vardır biberin faydaları nelerdir


biberin-faydalari-1

Çok eski yüzyıllardan itibaren kullanılmaya başlamış ve günümüzde hala dünya genelinde sıklıkla tercih edilerek kullanılan sebzelerden birisi olan biber; sadece yemek olarak tüketilecek bir besin değil aynı zamanda doğal ürünlerle uygulanan doğal tedaviler için sıklıkla tüketilmesi istenen besimlerden bir tanesidir.

Biber denilince sarı biber, kırmızı biber, yeşil biber, çarliston biber gibi pek çok biber çeşidi aklımıza gelir. Hem renk olarak hem şekil olarak hem de tat olarak birbirinden ayrılan biberler; aynı zamanda içerik olarak da birbirinden farklı faydaları olan ürünlerdir.

biberin-faydalari-2

Genel yapısı itibari ile biberlerin içerisinde bol miktarda K vitamini, P vitamini, A vitamini ve C vitamini içermektedir. İçeriğinde bulunan K vitamini ile kanı pıhtılaştıran biber, aynı zaman P vitamini ile kanamaları durdurarak damarların daha yumuşak bir yapıya sahip olmasına yaramaktadır.

Bunun dışında içeriğinde magnezyum minerali, demir minerali, kalsiyum minerali, yüksek değerlerde protein ve diyet lifleri de bulunan biberler hem oldukça sağlıklı bir besin olarak tüketilebilmekte hem de diyet beslenme programlarının vazgeçilmez bir ürünü niteliğinde olabilmektedirler.

 
Son 50 Yorum
 1. Anonim
 2. eren
 3. zeynep zengin
 4. Ömer Yurtcu
 5. Murat Karaca
 6. Mecide Akan
 7. Derya Demirci
 8. Anonim
 9. Oğulcan Gündüz
 10. Oğulcan Gündüz
 11. tubanur
 12. tubanur
 13. resul
 14. resul
 15. mehmet uysal

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.