Menu

Beyaz Lahana, Maydanoz, Limon Kürü


 

Beyaz lahana suyu kabızlık, hazımsızlık gibi sorunlarla başa çıkar ve sindirim sistemini temizleyerek atıkların daha kolay vücuttan atılmasını sağlar. Bu etkileri ile hem vücudu temizlemeye hem de kilo vermeyi kolaylaştırmaya yarar. Beyaz lahana, özellikle maydanoz ve limon ile birlikte tüketildiğinde yüksek lif içerdiğinden kilo verimini hızlandıracaktır ve sizi tok tutacaktır.

Biz de bitkisel kürlerin vazgeçilmez ismi Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bu konudaki öğütlerine bir göz attık ve sizler için Saraçoğlu’nun beyaz lahana, maydanoz ve limon kürünü derledik.

İbrahim Saraçoğlu zayıflatan beyaz lahana ve maydanoz kürü


sebze1


Kür için gerekli olan malzemeler:

  • Bir adet iri yeşilimsi beyaz lahana
  • Bir demet küçük yapraklı taze maydanoz
  • Birkaç adet taze limon

Kürün hazırlanışı:

Bir tencereye yarım litre içme suyu koyun ve kaynamaya bırakın. Su kaynayınca içerisine dört adet lahana yaprağını birkaç parçaya bölerek atın.

Tencerenin kapağını kapatıp altını kısın, üç-dört dakika kadar daha kaynatın. Ardından karışımın içine 25 adet maydanozu sapı ve yaprakları ile beraber atın ve iyice karıştırın. Kapağını kapatın ve kısık ateşte iki dakika daha kaynatın.

Daha sonra tencerenin altını kapatın ve karışımın hafif soğumasını bekleyin. Karışım ılıdığı zaman süzün ve suyunu cam bir kavanoza dökün.

Elde ettiğiniz suyu günde iki ya da üç defa, içerisine iki çorba kaşığı taze limon suyu sıkarak aç karnına tüketin. Limon suyunu yalnızca içeceğiniz suyun içine dökün, karışımın geri kalanına dökmeyin. Öğünlerden ikişer saat sonra tok karnına da tüketilebilir.

Bu kür ne sıklıkla uygulanır?

Bu kürü bir günde bitirmeniz gerekmektedir. Kürün uygulanma süresi her yedi günde bir üçer gün ara vermek koşulu ile 21 gündür. Bu kür yılda en fazla üç kez uygulanmalıdır.

 
Son 50 Yorum
  1. mrv
  2. melissa
  3. türkan
  4. Güray ilyas
  5. gamze
  6. melek
  7. fatos

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.