Menu

Bacak inceltme


Bacaklarınız kalın ve yağ birikimleri varsa, çok rahatsız edici bir görünüm yaratacaktır. Özellikle minilerde, elbiselerde ve dar kotlarda dikkat çekecek ve rahatsız edecektir. Bacak kısmından kilo verebilmek için ne yapmalıyız, işte bu soruna bir el atalım dedik;

Bacakları inceltme egzersizleri

Piyasa da var olan estetik merkezlerinde uygulanan özel terapiler ile bacaklarda incelme yaratmak mümkün fakat, eğer bu konuda bir bütçe ayıramıyorsanız, yapacağınız şey egzersiz uygulamaktır. Bu egzersizleri her gün uygularsanız, incelme olduğunu bir süre sonra fark edersiniz. Yüzme, bisiklete binmek ve tempolu yürüyüşler, hem basenleri hem de kalçaları hızla toparlayan egzersizlerdir. Bacakları ve basenleri 2-3 haftada şekle sokmak için, yorulup devam edemeyecek hale gelene kadar egzersizleri uygulayın. Bacaklarınızı 90 cm kadar açın, ayakuçları dışarıya baksın, elleri kalçanıza koyun, yere paralel oluncaya kadar dizleri kırın. Dayanabileceğiniz noktaya kadar parmak uçlarınıza inip kalkın. Hem baldırları hem de kalçaları toparlayan bir egzersizdir.

Bacakların iç kısımlarını inceltmek için; 

Sağ tarafınıza yatın. Sol bacağınızı, sağ bacağınızın üstüne yatırın daha sonra bacağınızı 30 cm kadar kaldırın, bu işlemi uygularken sağ bacağı dizden kırın. Bu işlemi tekrarlayın ve iç bacak kaslarını çalıştırmaya özen gösterin. Bir süre sonra, hafif bir ağırlıkta kullanabilirsiniz.

Bacakların dış kısımlarını inceltmek için;

Sağ yanınızın üstüne yatın. Bu bacağınızı 45 derecelik bir açı ile kırın. Yukarıda kalan bacağı, önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne verin. Daha sonra, yavaşça bacağınızı yukarı kaldırın, 5’ e kadar sayın ve indirin. Ne kadar çok yaparsanız, o kadar iyi sonuçlar alırsınız.

Üst bacakları inceltmek için;

Bir duvara sırtınızı dayayın ve yere doğru çömelin. Üst bacaklarınız birbirine paralel olmalıdır. Durabildiğiniz kadar durun, böylece üst bacak kaslarınız çalışacak ve sıkılaşıp incelecektir.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.