Menu

Baby Shower Hediyeleri


baby-shower-hediyeleri

Baby shower ne demek?

Son yıllarda iyiden iyiye yaygınlaşan “baby shower” partileri, aslında yurt dışında çok uzun sürelerden beri yapılan bir organizasyon olup Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başlamıştır. Baby shower, anlam olarak hamilelik sürecindeki anneye maddi ve manevi destek olmak adına düzenlenen eğlence konseptli parti organizasyonlarıdır.

Bebeğe hazırlık partisi” ya da “bebek partisi” gibi isimleri de olan baby shower, günümüzde dünya genelinde milyonlarca anne tarafından düzenlenebilmektedir. Bir annenin bebeği olacağı haberinin ardından hem ailesiyle hem tüm sevdikleriyle bir arada olarak eğlenceli bir şekilde bu mutlu haberi kutlayacağı organizasyon gayet keyifli ve manevi olarak yoğun duygular altında geçirilmektedir.

Bu tip organizasyonlar yeni yeni yapılmaya başlandığında akıllardaki en büyük sorulardan biri “baby shower ne zaman yapılır?” sorusu olmuştur. Ancak zaman içerisinde olayın mantığı kavranmış ve genel olarak baby shower organizasyonları doğumdan önce annenin ağırlamak için uygun olduğu süreçlerden birinde yapılmaktadır.

Baby shower’ların amacı anneye manevi olarak destek olmanın yanında maddi olarak da doğumdan sonraki süreçte bebeğin ihtiyacı olabilecek bütün eşyaları maddi gücünüzün yettiği kadar karşılayıp anneye hediye edebilmektir. Baby shower hediyelerinde isteyen anneye güzel büyük bir bebek arabası hediye edebilmekte, aynı şekilde isteyen de küçük tatlı bir fotoğraflık hediye ederek annenin baş ucu fotoğraflığını kendisi vermek isteyebilmektedir.

Normal şartlarda yurtdışında anne adayları gelecek kişilere baby shower malzemeleri hakkında bir listeyi ellerine ulaştırarak herkesin ne almak isteyeceği hakkında bir fikrinin oluşmasını sağlamaya çalışmaktadır. Ancak bizim ülkemizde 10 anneden ancak 6’sı ya da 7’si gibi bir oran bunu yapabilmektedir. Çünkü Türk kültüründe misafire hediye dayatma gibi bir durum söz konusu olmadığından, aslında baby shower’da da böyle bir dayatma söz konusu olmasa da anne adayları insanlara zorla sipariş hediye aldırıyormuş gibi hissettiklerinden dolayı tercihi tamamen davetlilere bırakmakta ve ihtiyaç olunanlar hakkında özel bir liste yaratmamaktadırlar.

Baby shower hediyeleri nelerdir?

Herhangi bir baby shower partisine gitmeden önce, eğer anne adayı az önce bahsettiğimiz gibi bir liste yayınlayamamışsa ve siz de aranızdaki yakınlığa ve maddi gücünüze güvenerek arayıp ne istediğini sorabileceğinizi düşünüyorsanız mutlaka arayıp ana ihtiyaçlardan birini öğrenmenizi tavsiye ederiz. Çünkü doğumdan sonra bebeğin ihtiyaçlarının ardı arkası kesilmeyeceği için ne kadar çok yardım, o kadar çok annenin ve ailenin rahat etmesini sağlayacaktır. İşte en çok tercih edilen bebek hediyeleri şunlardır;

Bebek için otomobil koltuğu

Bebek beşiği

Bebek bezi değiştirme ünitesi

Bebek emzirme koltuğu

Bebek biberonu ve değiştirilebilinen biberon başlıkları

Bebek ilaçlarının konulacağı bir kutu

Bebek termometresi

Bebeklerin tıbbi eşyalarının koyulabileceği hijyenik bir kutu ya da çanta

Bebekler için üretilmiş ortopedik yastık

Pişik ihtimali için bebek pudrası ve kremi

Beslenme sandalyesi

Banyo yaptırmak için özel şampuanı ve bakım ürünleri

Odadan odaya irtibat için mutlaka bebek telsizi

Tulum, günlük kıyafet gibi giyebileceği her türlü kıyafet

Uykusu için uyku oyuncakları

Bebeğinn bakımının nasıl olması gerektiğini anlatan kitaplar

Bebeğin beslenmesinin nasıl olması gerektiğini anlatan kitaplar
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.