Menu

Ayvanın vücudumuza faydaları ayva nelere iyi gelir


ayvanin-faydalari-1

Her birinin ayrı bir önemi ve faydası olan meyve dünyasında, ülkemizde özellikle sıklıkla tüketilen ürünlerden biri olarak ayva kabul edilmektedir. Roma dönemine kadar uzanan ayva hikayesi; o dönemlerde bu meyveden reçel, içecek, parfüm vb. ürünlerin yapımıyla birlikte günümüzde de hala severek kullanılan bir ürün olması şeklinde devam etmektedir.

Ayva meyvesinin kendi etli yapısı kadar hem çekirdeklerinin hem de yapraklarının sıklıkla kullanıldığı ve hem ilaç sektörü olsun, hem kozmetik hem de boya sektörü olsun bu tip ürünlerden oldukça sık yararlanıldığı bilinmektedir. Bu ürünün hakkında yapılacak genel yorum; hem küçük çocuklar konusunda hem de yetişkinler konusunda oldukça sağlıklı durumlar yarattığıdır.

ayvanin-faydalari-2


Bu meyvenin içerisinde A vitamini, B2 vitamini, C vitamini, protein, şeker, organik asitler, potasyum, demir ve bakır gibi oldukça faydalı içerikler bulunmaktadır. Saydığımız bu içerikler insan vücuduna girdiğinde midenin ve bağırsakların güçlenmesine, nezle vb. hastalıkların doğal yollardan iyileştirilmesine, kötü kolesterol seviyesinin düşürülmesine, cildin daha sağlıklı bir yapıya kavuşmasına, tırnaklardaki parlaklığın arttırılmasına, cinsel konularda daha güçlü olunabilmesine, ishal durumunun ortadan kalkmasına, varisten kaynaklanan ağrıların ortadan kalkmasına ve ağızda çıkabilen yaraların çok çabuk iyileştirilebilmesine yardımcı olmaktadır.
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.