Menu

Aldatan erkek nasıl anlaşılır?


İnsanlık tarihi kadar eski olan aldatma son yıllarda bir salgın şeklindedir. Aldatmanın pek çok sebebi vardır fakat belki de bu konuda en doğru olan şey dürüstlüktür. Bir kadın ile evli veya sevgiliyken başka bir kadına ilgi duyuyorsanız ona karşı dürüst olmak ve düşüncelerinizi paylaşmak, inanın aldatmaktan ve yalanlardan çok daha kabul edilir bir davranıştır. Peki, aldatan erkek nasıl kendini ele verir?


Son zamanlarda sık iş seyahatlerine çıkıyor, akşamları iş yemekleri arttı ve eve geç geliyor ya da gelmiyorsa, size eskisinden çok daha iyi davranıyor ve eve geç geldiğinde ya da gelmediğinin ertesi günü çiçekler alıyorsa, internetin başından kalkmıyorsa, cep telefonunu sürekli elinde tutuyor ve mesajlaşıyorsa düşünmekte fayda vardır.


Son zamanlarda eşiniz ya da sevgiliniz spor ve rejime başladıysa, kendine sürekli kıyafet, ayakkabı alıyor ve sık parfüm kullanarak kendine bakıyorsa, her sabah banyo yapıyor evden çıkmadan önce ayna önünde çok vakit geçiriyorsa, sizinle durduk yere kavgalar ediyor, çocukları ya da sizinle ilgilenmiyorsa sizi aldatıyor olabilir.


Tüm bu belirtiler, aslında aldatma eylemine bir ipucu olarak kabul edilmemelidir. Kadınlar, genelde aldatıldıklarını hemen anlarlar. Bir diğer kadın ilişkide hemen hissedilir. Bu durumda biraz hislere de güvenmek gereklidir. Bu noktada bir karar vermek gereklidir. Savaşmak mı? yoksa vaz geçmek mi? Yapılan araştırmalarda Türk toplumunda kadınların aldatıldıkları halde ilişkilerine ve evliliklerine devam ettiği ortaya çıkmaktadır. Bu bizim kültürümüz ile alakalıdır. Erkek çocukların yetiştirilirken cinsellik açısından rahat yetiştirilmesi, kızlara da bunun ayıp ve yanlış olarak öğretilmesi sonucunda, aldatma erkeğin elinin kiri olarak kabul edilmektedir.


Aldatmayı hormonlara bağlayan pek çok doktor açıklamalar yapsa da, aldatmak kendi kendimize yalan söylemekten başka bir şey değildir. Bu nedenle annelerimize çok iş düşmektedir. Öncelikle kadının değeri ve evliliğin amaçları erkek çocuklara küçük yaşlardan itibaren öğretilmelidir.


 
Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.