Menu

70’li yılların en ünlü yabancı dizileri


eski tv dizileri

Ülkemizde tek kanallı dönemlerde TRT tarafından yayınlanan yabancı diziler çoğunlukla ABD yapımıydı. Bu dönemde yayınlanan yabancı diziler herkesi büyülemekteydi.

Şimdilerde bu dizileri şöyle bir hatırladığımızda nostaljik duygularla gülümsemekte, eski günleri hatırlamaktayız. Tabi bu söylediklerimiz 30’lu 40’lı yaşlarında olanlar için geçerli…

İşte, 70’li yılların en ünlü yabancı dizileri;

altı milyon dolarlık adam


6 Milyon Dolarlık Adam: Lee Majors’un başrolünde olduğu dizi 1974-1978 yılları arasında kendi ülkesinde gösterilmiş, ülkemizde de takip edilen bilim kurgu yapımların başında gelmekteydi.

atlantisten gelen adam


Atlantis’ten Gelen Adam: Patrick Duffy’nin başrolünü üstlendiği fantastik türündeki dizi 1977-1978 yıllarında ABD’de yayınlanmış, ülkemizde de TRT’de gösterilmiştir.

aşağıdakiler yukarıdakiler


Aşağıdakiler Yukarıdakiler: 1971-1975 yılları arasında ABD’de yayınlanan dram türündeki dizi, Türkiye’de de en ilgi çeken dizilerden biri olmuştur.

baretta


Baretta: ABD yapımı olan polisiye dizinin başrollerinde Robert Blake ve Tom Ewell oynamıştı. ABD’de 1975-1978 yılları arasında gösterilmiştir.

beyaz gölge


Beyaz Gölge: Başrolünde Ken Howard’ın oynadığı dizi, ABD’de 1978-1981 yıllarında gösterilmiştir. Zencilerin okuduğu kolej basketbol koçunun yaşadıklarını anlatan bir dizi.

kaptan onedin


Kaptan Onedin: İngiliz yapımı olan dizinin başrolünde Peter Gilmore oynamıştı. 1971-1980 yılları arasında İngiltere’de gösterimi olan dizi ülkemizde de gösterilmiştir.

kral ve ben


Kral ve Ben: 1972 yılında ABD’de gösterilen dizinin başrolünde ünlü aktör Yul Brynner oynuyordu.

kung fu


Kung Fu: 1972-1975 yıllarında ABD’de gösterilmiş olan dizi, ülkemizde de en beğenilen dizilerden biri oldu. Başrolünde David Carradine oynuyordu.

kökler


Kökler: ABD yapımı olan dizi kendi ülkesinde 1972 yılında gösterilmiş. Ülkemizde de büyük ilgiyle takip edilen bir dizi olmuştur. Köleliği konu alan dizi gösterildiği yıllarda ülkemizde en fazla seyredilen dizilerin başında geliyordu.

mc millan ve karısı 1


Mc Millan ve Karısı: ABD yapımı olan dizi 1971-1977 yılları arasında ülkesinde gösterilen dizinin başrolünde Rock Hudson oynamaktaydı.
Son 50 Yorum
  1. Münevver Honi
  2. neslihan
  3. canan

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.