Zayıflatan baharatlar
Menu

Zayıflatan baharatlar

diyet baş

Baharatlar kilo vermeye çok yardımcıdır fakat pek çoğumuz bunu bilmeyiz. Pek çok uzman ve doktor zayıflamaya yardımcı olan baharatların kullanımını şiddetle tavsiye ediyor. İşte, zayıflatan baharatlar ;

diyet1

Tere tohumu ; Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.Bu nedenle zayıflatır.  Hatta yapılan araştırmalarda, tiroid hastalığı olan kişilerde tiroidi bile canlandırmaktadır. Zencefil ; Sindirime destek veren zencefil, metabolizmayı ve bağışıklık sistemini canlandırır. Kilo vermenizi hızlandırırken, enfeksiyonlara karşı sizi korur. Çünkü diyetlerde bağışıklık sistemi hasar görebilir. Bu nedenle diyetlerde zencefil özellikle önerilir.

diyet2

Yeşil çay ; yeşil çay yağ yakmaya en büyük yardımcıdır. Aynı zamanda çok kuvvetli bir antioksidandır. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayarak, kilo vermeye yardımcıdır. Bağırsaklarda yararlı bakterileri arttırırken, zararlı bakterileri imha eder. Biberiye ; yağ metabolizmasını azaltır. Vücudu ısıtarak, dolaşımı canlandırır.

diyet3

Funda ; Çay olarak kullanıldığında, yağ yakmaya ve kilo vermeye yardımcıdır. Bir çay kaşığı funda suda kaynatılarak içilirse, kilo vermenizi hızlandırır. Zerdeçal ; Vücutta detoks etkisi yaratarak toksinlerin atılımını sağlar. Safra ve karaciğere dost olan bu bitki düzenli kullanılmalıdır.

diyet4

Pul biber ; Metabolizmayı canlandırır. Yağ yakmaya yardımcıdır. Metabolizmayı hızlandırır. Karanfil ; toksinleri temizleyerek kilo vermeye yardımcıdır. Sivri biber ; yemeklerin hızlı sindirilmesine ve metabolizmanın canlanmasına sebep olur. Kekik ; Kekik suyu veya çayı yağların yakılmasını sağlar. Canlandırır ve damarları açar. Kolestrolü düşürür.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.