Menu

Zayıflamak nasıl olur zayıflamanın yolları kolay zayıflamak 12 adımda zayıflamak zayıflamanın pratik yolu

Metabolizmanızın hızını arttırmak ve hedefiniz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek için bu tavsiyeleri deneyin

Vatan gazetesinin haberine göre az kilolu olduğunuzda, gün boyunca daha az kalori kullanırız. Çünkü az kilo ile daha rahat hareket edebiliriz. Ayrıca, çabucak kilo kaybetmediğinizde, ilginizin dağılması ve fazla yemek yemeğe başlamanız çok kolaydır. Metabolizmanızın hızını arttırmak ve hedefiniz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek için bu tavsiyeleri deneyin.

1- Egzersize daha çok zaman ayırın. Toplam her gün en azından 60 dakika egzersiz ve enerjik aktiviteler yapmayı hedefleyin
2- Daha çok egzersiz yapın. Yürüyüşlerinize tepeleri ekleyin, adımlarınızı hızlandırın, bisikletin pedallarını daha hızlı çevirin veya günlük yürüyüşlerinize 1 veya 2 dakika koşma periyotları ekleyin. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar çok kalori yakarsınız.

3- Haftalık egzersiz rutininize ağırlık kaldırma antrenmanını ekleyin. Ağırlık kaldırmak, kalorileri yakarken kaslarınızda arttırır. Ne kadar çok kasınız varsa vücudunuz gün boyunca o kadar çok kaloriye ihtiyaç duyar.

4- Yiyecek porsiyonlarınızı ölçün. Her gün 200 veya 300 ekstra kalori almanıza neden olan porsiyonlarınızın büyüklüğünü abartmanız ve sadece “ bir ısırık daha “diyerek yemeye devam etmeniz çok kolaydır. En iyi sonuca ulaşmak için yemeye başlamadan önce yiyeceklerinizi tartın.

5- Yediğiniz lif miktarını arttırın. Lif bakımından zengin olan yiyecekler daha çabuk doymanızı sağlayacaktır ve böylelikle daha az yemek yemenize neden olacaktır. Meyvelerde, sebzelerde, bütün tahıl ekmeklerinde, gevreklerde ve baklagillerde lif vardır. Her gün 25 veya 35 gram lif yemeyi hedefleyin.

6- Bol miktarda su içtiğinizden emin olun. Hedefiniz her gün 3 litre su içmek olmalıdır eğer egzersiz yapıyorsanız daha çok su içmelisiniz. Gün boyunca su içmek atıştırmalarınızı sınırlandırmanıza yardım eder, vücudunuza zindelik katar ve sıfır kalori ekler.

7- Günlük yiyecek kaydı tutun. Gün boyunca yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi not edin. Yaptığınız her şeyi siyah-beyaz görebilirseniz hedefinizde ilerlemeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca bu yöntem nedeniyle çoğu kişi daha az yemek yer çünkü yedikleri her şeyi yazmak istemezler.

8- Alkolü sınırlandırın. Alkollü içecekler besin değeri taşımazlar fakat kalori almaya neden olurlar.

9- Tüketiminizi haftada bir kere olarak tutun.

10- Yatmadan iki saat önce yemek yemeyi bırakın.

11- Günlük ek multivitamin alın.

12- Yemekleri ve atıştırmaları her lokmanın tadına vararak yavaş yavaş yiyin. Açlığı önlemek için her 3 veya 4 saatte bir öğün veya atıştırmalık yiyin.
36 Comments
 1. fatma Cevapla
 2. fatma Cevapla
 3. fatma Cevapla
 4. gulsum Cevapla
 5. Anonim Cevapla
 6. Anonim Cevapla
  • çağla agun Cevapla
 7. yahya tek Cevapla
 8. kaderrrsizzz Cevapla
 9. SELİN Cevapla
 10. zeynep Cevapla
 11. selin Cevapla
 12. Merve Cevapla
  • urfalı Cevapla
 13. emir can efil Cevapla
 14. Selen Cevapla
 15. ömer Cevapla
 16. oya Cevapla
 17. pınar muti Cevapla
 18. yusuf Cevapla
 19. toxsi Cevapla
 20. elif Cevapla
  • elif Cevapla
 21. sude Cevapla
 22. esra Cevapla
 23. dilek Cevapla
  • dilek Cevapla
 24. gamze Cevapla
 25. derya Cevapla
 26. berna Cevapla
  • tuncay Cevapla
   • necip Cevapla
  • sema Cevapla
   • gamze Cevapla
  • Amine Cevapla
 27. serkan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.