Zayıflamak için altın değerinde tüyolar
Menu

Zayıflamak için altın değerinde tüyolar

zayıflama

Zayıflamak için son yıllarda denenmeyen diyet yoktur. Fakat, zayıflamada ortaya çıkan bazı gerçekler vardır. Dünyada pek çok uzman yıllarca yaptıkları araştırmalar ile zayıflamak için altın değerinde belirli tüyolar bulmuşlardır. İşte, pek çok uzmanın hemfikir olduğu altın değerinde bilgiler ;

zayıflama tüyoları

Az ve sık yemek

Az ve sık yemek en iyi kilo verme yöntemidir. Uzun açlıklarda kan şekeriniz hızla düşer ve sonuç olarak çok daha fazla acıkır ve yersiniz. Üstelik, uzun süre aç kaldığınızda metabolizmanız yavaşlar ve kıtlığa girdik diyerek var olan yağları depolamaya başlar. Bu durumda, kilo vermeniz zorlaşır. En etkili olan yöntem bu nedenle az ve sık yemek yemektir.

Tam tahılları beslenmenize sokun

Tam tahıllı ürünler kilo vermeyi kolaylaştırır, bağırsakları çalıştırır, uzun süre tok tutar, şekeri dengeler ve kolesterolü düşürür. Bu nedenle, makarna, beyaz pirinç, beyaz un ve şeker beslenme programından çıkarılmalıdır. Bunların yerine, kurubaklagiller, tam buğday ekmeği, kepekli pirinç ve makarna tüketilmelidir.

Bol su için

Bol su içmek, kilo vermek isteyen insanlarda çok önemlidir. Aslında su zayıflatmaz fakat, su sayesinde toksinler atılır, bağırsaklar düzenli çalışır, metabolizmanız düzene girer. Bu nedenle günde 2.5-3 litre kadar su tüketmek çok faydalıdır ve kilo vermeye destektir.

Yağsız veya az yağlı süt ürünleri tüketin

Yağsız ve az yağlı süt ürünleri kolesterol açısından daha zayıf fakat kalsiyum ve protein açısından zengindir. Bu nedenle kilo vermeye çalışanlara daha fazla kalsiyum ve protein içerdiği için az yağlı süt ürünleri tavsiye edilir.

Stressiz bir yaşam

Stresli olduğunuzda vücudunuz pek çok stres hormonu salgılar. Bu durumda, vücut yağları hızla depolamaya başlar. Bu nedenle, stres ile başa çıkın. Stresten uzaklaşmak için egzersiz yapın.

Bol baharat kullanın

Baharatlar iştahı kontrol etmenizi sağlar. Bazı baharatlarsa vücut yağlarını eritmekte etkilidir. Zencefil, acı biber ve biberiye yağ yakımı yapmaktadır. Diğer baharatlar ise tokluk sağlar. Tarçın, kan şekerini dengeleyerek acıkmanızın önüne geçer.

Alkol almayın

Alkol kalori olarak ciddi kaloriye sahiptir. Alkol alındığında vücutta kan şekeri düşer ve daha fazla tatlı yeme isteği oluşur. Bu nedenle kilo vermek isteyenler alkolden uzak durmalıdır.

Çok çiğneyerek yavaş yemek yeme alışkanlığı

Çok çiğneyerek yemek, besinlerin daha iyi öğütülmesini sağlar. Yemek yemeğe başladıktan 20 dakika kadar sonra beyniniz doydum sinyali vermektedir. Bu nedenle yavaş yemek yemek daha az yemenize neden olur. Kıtlıktan çıkmış gibi yemek yemek istemiyorsanız yemeğe 1 bardak su ve bol salata ile başlayın. Daha az yiyeceksiniz.

Canınız tatlı istiyorsa

Yediğiniz tatlılardan sonra şekerin kana karışması için pankreasınız insülin salgılar. İnsülin yağ hücrelerini sürekli genişletir. Bu durumda da alınan şeker direk olarak yağa dönüşür. Canınız tatlı istediğinde, yemekten 2-3 saat kadar sonra sütlü ve meyveli tatlılar yemek daha az zarar verir.

Düzenli egzersiz

Zayıflamanın en büyük tüyosu egzersizden geçer. Düzenli yapılan ve ağır olmayan egzersizler sayesinde çok iyi kilo verebilir ve kiloyu sabit tutabilirsiniz.
One Response
  1. Erbay OĞuz Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.