Zararlı alışkanlıklarımızın yararları
Menu

Zararlı alışkanlıklarımızın yararları

alışkanlıklar

Sağlıksız kabul edilen bazı alışkanlıklarımızın bize çok faydası var. Şaşırtıcı derecede zararlı olduğu söylenen bazı gıda ve ürünler aslında vücudumuza çok faydalılar.İşte zararlı alışkanlıkların yararları ;

çikolata

Çikolata ; Çikolatayı fazla kaçırdığınızda kilo alırsınız, yağlanırsınız, sivilce çıkar ve alerji olursunuz diye söyleyenler halen var olsa da, çikolata hakkında yapılan araştırmalar vücudumuza çok faydalı olduğunu gösteriyor. Kakao ve bitter çikolata dolaşım sistemini düzenliyor, beynin iyi çalışmasını sağlıyor,depresyonu ve  kanser hücrelerinin oluşumunu engelliyor. Kolesterolü düşürürken, kemiklerin gelişimini sağlıyor ve kalp krizi riskini düşürüyor. Uzmanlar, bir tek uyarı yapıyor o da bitter çikolatanın tercih edilmesi yönündedir.

kafein

Kafein ; Çok kafein kullanmanın kanser başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa neden olduğu söylense de kafein hakkında yapılan araştırmalar kafeinin çok faydalı olduğunu belirtiyor. Akciğer sorunları olanlarda çok faydalı olan kafein aynı zamanda kaslarımız için çok faydalıdır. Astım belirtilerini hafifleterek Alzheimer’a karşı çok etkilidir. yapılan araştırmalarda her gün 1 fincan sütsüz kahve içmek Alzheimer’a karşı iyi bir önlemdir.

stres

Stres ; Yapılan araştırmalarda az miktarda yaşanan stres hayatımız için çok faydalıdır. Vücudun bağışıklık sistemini hızla onarırken, bununla baş etmek için bol kortizol hormonu üretiriz. Bu hormon sayesinde depresyona karşı kendimizi korumaya alırız. Aşırı stresin zararlarını tabi ki hepimiz biliyoruz.

kir

Kirlenmek ; Kirlenmek maruz kaldığımız bakteri, virüs ve mikroplara karşı bağışıklık kazanmamızı sağlar. Eski zamanlarda çamur içinde oynayan biz çocuklar kolay kolay hasta olmazken bugün apartman çocukları sık sık hastalanıyor. Özetle meşhur bir deterjan markasının söylediği gibi, kirlenmek güzeldir. Kirlenin.

dondurma

Dondurma ; Dondurma içinde bol miktarda kalsiyum vardır. üstelik küçük porsiyonlar halinde yenildiğinde kilo vermeye yardımcıdır. Sıcak yediğiniz ve içtiğiniz her gıda ağızda ve boğazda mikrop üremesine neden olur oysa dondurma soğuk etkisi ile mikropları öldürür. Bu nedenle yaz -kış dondurma yemek sağlıklıdır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.