Menu

Yalın kimdir

yalin

Yalın / Sanatçı

30 Mart 1980 Samsun
Hüseyin Yalın, ya da tanındığı ismiyle Yalın (d. 30 Mart 1980) Türk Pop Müzik şarkıcısı, besteci ve söz yazarı.

Kargo grubunda çalışan Selim Öztürk’ün prodüktörlüğünde hazırlanan “Ellerine Sağlık” albümü ile tanındı. İlk bestelerini, St. Michel Fransız Lisesi’nde okuduğu yıllarda Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik okullarında gitar dersleri alırken yapmaya başlamıştır. Halen eğitim gördüğü İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü kazandığı dönemde ise beste çalışmalarını hızlandırdı ve albüm demolarını hazırlamaya başladı.

Müzik televizyonlarında ve radyolarda en çok istek alan şarkılar “Zalim”, “Sonsuz Ol”, “Günaydın” ve “Meleklerin Sözü Var” klipleri MTV Wold Chart Express listelerinde de 1 numaraya yükseldi. İlk albümüyle birçok ödül alan Yalın’;;ın şarkıları Yunanistan ve Bulgaristan’;;da da listelere girdi.”Ellerine Sağlık” albümü ilk haftada 300 bin kopya satarak pop dünyasında kırılması güç bir rekora imza attı.Toplamda 800 binden fazla satan debut albümü ortalığı yerinden oynattı.

İkinci albümünden de “Küçücüğüm”, “Bir Bakmışsın”, “Keşke” ve “Ben Bilmem” olmak üzere 4 video klip çıkartan sanatçının üçüncü albümü ise 26 Mart 2007’de piyasaya sürüldü. “Her Şey Sensin” adlı albümün çıkış parçası da albümle aynı adı taşıyan parça, Her Şey Sensin olarak seçildi.

Konserler
Yalın 2004 yaz sezonu boyunca 40’a yakın konser vermiştir. 2005 yılında İstanbul’da Rumeli Hisarı Konserleri ve Harbiye Açık hava Konserleri başta olmak üzere yedi konser daha vermiştir. Ayrıca Türkiye çapında birçok üniversitenin Bahar Şenliklerinde sahne aldı.

Diskografi

Ellerine Sağlık, 2003, Universal Müzik
Bir Bakmışsın, 2005, Pasaj Müzik
Herşey Sensin, 2007, Avrupa Müzik

Şarkıları

Ah Be Kardeşim

Alışmak Zorundayım Kara Melek

Ama Olsun

Ara Sıra

Aşk İstiyoruz

Aşk Ne Demek

Aşkta Telafi Olmaz

Başka Hayatların Kadını

Ben Bilmem

Bir Bakmışım

Bir Tek Sen Eksiksin

Bit Pazarı

Cumhuriyet

Değmez

Eyvahlar Olsun

Gelme

Güle Güle

 

Son 50 Yorum
 1. merve
 2. merve
 3. merve
 4. merve
 5. gazellll
 6. ileyda
 7. eda
 8. eda
 9. elif
 10. elif
 11. elif
 12. elif
 13. elif
 14. elif
 15. ZeLiHa
 16. ZeLiHa
 17. gözde

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.