Menu


Viks kremin bilinmeyen faydaları

viks

VICKS çocukluğumuzdan günümüze kullanılan bir merhemdir. İçinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürülen noktalarda ki kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı azaltır. Ayrıca ökaliptol, terebentin, mentol sayesinde solunum yollarını düzenler, akciğerlerde salgıyı arttırır. VICKS’i sadece solunum yolları için kullanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte, VICKS’in bilinmeyen faydaları ;

viks

Gece yatarken ayak tabanlarınıza VICKS sürün, ovalayarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur.

Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı giderir ve rahatlatır. Bu nedenle ağrıyan kaslarınızın üzerine merhemi yedirerek sürmek çok etkilidir.

mantar

Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Viks’i kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar viks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.

Darbe sonucu veya düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de kullanılan viks, bölgeyi rahatlatır. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner.Baş ağrısında alnınıza süreceğiniz bir miktar viks, basıncı azaltarak ağrıyı hafifletir.

uyku

Uyku probleminiz varsa, ılık su içine atılan viks’i odanızda bırakın. Viks’in buharı odayı doldurduktan sonra çok rahat uyuduğunuzu fark edeceksiniz.

Enfeksiyon kapmayı önlemek için yaralandığınızda viks kullanabilirsiniz.

Evinizde kedi besliyorsanız, kediler tırmalamayı severler. Kedinizin en çok tırmaladığı alana bir parça viks kullanın. Kokusu kedinizin o noktaya gitmesini engelleyecektir.

soğuk algınlığı

Bir kene tarafından ısırıldığınızı fark ederseniz hemen oraya viks sürün. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.

Sivrisinekler tarafından çok ısırılıyorsanız açıkta kalan yerlerinize bir miktar viks sürün. Sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığına sürülen viks, kaşıntıyı keser.

Gripseniz ve kendinizi kötü hissediyor ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza viks sürün. Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük ortadan kalkacaktır.

31 Yorum yapılmış
 1. bosporus.12 Cevapla
 2. esmv Cevapla
 3. Bilgin Cevapla
 4. Anonim Cevapla
 5. Aysr Cevapla
 6. Aysr Cevapla
 7. hakan Cevapla
 8. adayis Cevapla
 9. alp aslan Cevapla
 10. Anonim Cevapla
 11. sevinç sert Cevapla
 12. bora Cevapla
 13. Merve Cevapla
 14. muharrem Cevapla
 15. Ünal T Cevapla
 16. lalecirabacak Cevapla
 17. Muharrem Cevapla
 18. şsmil Cevapla
 19. Anonim Cevapla
 20. Şükran Cevapla
 21. NURSEN KARŞI Cevapla
 22. Aslı Geçin Cevapla
 23. yasin Cevapla
 24. beytullah Cevapla
 25. ayşe Cevapla
 26. rahime Cevapla
 27. güneş Cevapla
 28. idil Cevapla
 29. Ozkan koc Cevapla
 30. nurşen Cevapla
 31. idil Cevapla

Yorum yapmayı unutmayın!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.