Menu

Viks kremin bilinmeyen faydaları

viks

VICKS çocukluğumuzdan günümüze kullanılan bir merhemdir. İçinde bulunan kafur ve mentol sayesinde sürülen noktalarda ki kılcal damarları genişleterek toksin attırır ve ağrıyı azaltır. Ayrıca ökaliptol, terebentin, mentol sayesinde solunum yollarını düzenler, akciğerlerde salgıyı arttırır. VICKS’i sadece solunum yolları için kullanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte, VICKS’in bilinmeyen faydaları ;

viks

Gece yatarken ayak tabanlarınıza VICKS sürün, ovalayarak yedirin ve çoraplarını giyin. Öksürüğünüz varsa hemen kesildiğini fark edeceksiniz. Özellikle gece oluşan öksürükleri bu uygulama hemen durdurur.

Uzun yürüyüşler ve spor sonrası oluşan kas ağrılarında Vicks ağrıyı giderir ve rahatlatır. Bu nedenle ağrıyan kaslarınızın üzerine merhemi yedirerek sürmek çok etkilidir.

mantar

Ayak tırnaklarınızda tırnak mantarı varsa, Viks’i kullanın. Tırnaklara yaklaşık 2 hafta kadar viks sürdüğünüzde zamanla rengi koyulaşacak ve mantarlar ölecektir. Normal ve sağlıklı tırnaklar çıkmaya başlayacaktır.

Darbe sonucu veya düşme ile oluşan morarmalar da ve şişmeler de kullanılan viks, bölgeyi rahatlatır. Morluklar oluşmaz, şişmeler iner.Baş ağrısında alnınıza süreceğiniz bir miktar viks, basıncı azaltarak ağrıyı hafifletir.

uyku

Uyku probleminiz varsa, ılık su içine atılan viks’i odanızda bırakın. Viks’in buharı odayı doldurduktan sonra çok rahat uyuduğunuzu fark edeceksiniz.

Enfeksiyon kapmayı önlemek için yaralandığınızda viks kullanabilirsiniz.

Evinizde kedi besliyorsanız, kediler tırmalamayı severler. Kedinizin en çok tırmaladığı alana bir parça viks kullanın. Kokusu kedinizin o noktaya gitmesini engelleyecektir.

soğuk algınlığı

Bir kene tarafından ısırıldığınızı fark ederseniz hemen oraya viks sürün. Güçlü olan kokusu kenenin hemen kendini bırakmasını sağlayacaktır.

Sivrisinekler tarafından çok ısırılıyorsanız açıkta kalan yerlerinize bir miktar viks sürün. Sivrisinekler sizi ısırmayacaktır. Ayrıca sivrisinek ısırığına sürülen viks, kaşıntıyı keser.

Gripseniz ve kendinizi kötü hissediyor ve hırıltılı öksürüğünüz varsa, göğsünüze ve sırtınıza viks sürün. Birer gazete kağıdı ile üstünü kapatın ve kıyafetlerinizi giyin. Göğsünüz yumuşayacak ve öksürük ortadan kalkacaktır.
48 Comments
 1. Ali Cevapla
 2. Nükleer Bomba Cevapla
 3. malım Cevapla
 4. B1ask Cevapla
 5. kerem teke Cevapla
 6. Anonim Cevapla
 7. 05514092922 Cevapla
 8. Anonim Cevapla
 9. ugur Cevapla
 10. ugur Cevapla
 11. ahmet Cevapla
 12. Anonim Cevapla
 13. Hulya Cevapla
 14. Anonim Cevapla
 15. canan Cevapla
 16. Burak Cevapla
 17. Anonim Cevapla
 18. bosporus.12 Cevapla
 19. esmv Cevapla
 20. Bilgin Cevapla
 21. Anonim Cevapla
 22. Aysr Cevapla
 23. Aysr Cevapla
 24. hakan Cevapla
 25. adayis Cevapla
 26. alp aslan Cevapla
 27. Anonim Cevapla
 28. sevinç sert Cevapla
 29. bora Cevapla
 30. Merve Cevapla
 31. muharrem Cevapla
 32. Ünal T Cevapla
 33. lalecirabacak Cevapla
 34. Muharrem Cevapla
 35. şsmil Cevapla
 36. Anonim Cevapla
 37. Şükran Cevapla
 38. NURSEN KARŞI Cevapla
 39. Aslı Geçin Cevapla
 40. yasin Cevapla
 41. beytullah Cevapla
 42. ayşe Cevapla
 43. rahime Cevapla
 44. güneş Cevapla
 45. idil Cevapla
 46. Ozkan koc Cevapla
 47. nurşen Cevapla
 48. idil Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.