Van Gogh’un yaşadığı şehir Amsterdam
Menu

Van Gogh’un yaşadığı şehir Amsterdam

amsterdam kanalları

Amsterdam’ı kanalları, bisiklet yolları ve renkli çiçek pazarlarıyla büyük bir köymüş gibi gezmek çok kolay. Sadece bunlarda yok tabi şehrin sanat galerilerinin yanı sıra, abartılı gece hayatının da olduğunu belirtmek gerekir. Dünya çağında uyuşturucunun yasal yollardan tedarik edildiği bir şehir olarak tanınıyor.

amsterdam

Öncelikli gezilecek yerler

Grachtengordel canalından aşağıya bir seyir ya da bir yürüyüş.

Rijksmuseum’daki Hollanda altın çağı hazinelerini görmek.

Van Gogh Müzesi ziyareti.

Stedeljik çağdaş sanat müzesi gezisi.

Ünlü Anne Frank Evi.

The Touch Gallery’de sergi ziyaret.

van gogh müzesi

Nerede kalınır, ne yenir, ne içilir?

Bütçenize en uygun olan otel ya da pansiyonları arayın. Rezervasyonunuzu önceden yapın ve rezervasyon sırasında ödeme yapmayın. Eğer gittiğinizde beğenmezseniz küçük bir cezai şartla vazgeçebilirsiniz.

amsterdam restoranları

Amsterdam’da bir kahve içmek isteseniz de genellikle buradaki yerler uyuşturucu kullanılan yerlerdir. Akşam yemeği için taze yerel malzemelerle hizmet veren şık tasarımlı restoranlar konusunda zengin. Pahalı ve şık restoranların yanı sıra, bütçenize uygun Endonezya mutfağından Türk mutfağına kadar birçok restoran bulmak mümkün.

amsterdam kalverstraat

Alışveriş imkanları

Amsterdam, mağazaları ve butikleri ile herkese ve her bütçeye uygun sayısız imkan sağlamaktadır. Kentin en uzun ve en popüler caddesi olan Kalverstraat boyunca, bilinen tüm zincir mağazaları ve markaları görebilirsiniz. Bu caddeye çok yakın olan PC Hoofstraat’ta lüks marka ve tasarımcıların mağazalarını da gezebilirsiniz. Avrupa’nın en uzun sokak pazarı olan Negen Straatjes bölgesini mutlaka görün, sakın es geçmeyin. Pazartesi günleri kurulan ve gençlerin trend mekanlarından biri olan Waterlooplein’deki pazarı da kesinlikle ziyaret edin, çünkü aklınıza gelen ne varsa burada var.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.